Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Román és francia után portugál...

Román és francia után portugállal vagy spanyollal kezdjek?

Figyelt kérdés
Mindkét nyelvet megszeretném tanulni, de nem tudom melyiket válaszam. Egyedül szeretnék hobbi szinten tanulni tehát melyiket ajánlanátok és melyik könnyebb úgy, hogy két újlatin nyelvet már beszélem?

2019. aug. 22. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Nyelvtanilag egyik sem igazán nehéz, viszont a spanyol kiejtése szerintem jóval könnyebb. Mondjuk a magyar anyanyelvűként szintén nem egyszerű kiejtésű francia és román után nem tudom, mennyire szempont ez...Emellett hasznosabb is a spanyol, bár a portugált kevesebben beszélik.
2019. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Nem hasznosabb a spanyol a portugálnál. Nem az számít mennyien beszélnek egy nyelvet, hanem hogy kik.
2019. aug. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem spanyol legyen. En is hasonlo helyzetben vagyok, viszont a franciat meg csak alig kezdtem el.

A duolingot nagyon ajanlom.

2019. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!