Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menni fog egyszerre? 4 idegen...

Menni fog egyszerre? 4 idegen nyelv a többi tantárgy mellet?

Figyelt kérdés

2 idegen nyelvet az iskolában tanulok, kettőt egyedül.

A nyelvek:

Angol: 8 éve tanulom, abból az első 4 semmit nem ért, de szépen lassan haladok...

Francia: 1 éve tanulom. A tanár alkalmatlan, semmit nem tudunk, órán semmi értelmeset nem csinálunk, aztán felad a (franciául levő!) könyvből X oldalt.

Orosz: 1 éve és 3 hónapja tanulom, tanár nélkül viszonylag lassan haladok, de folyamatosan bővítem a szókincsemet és a nyelvtannal is foglalkozok. Ez a kedvenc idegen nyelvem, szinte már megszállott vagyok.

Svéd: Egy hónapja kezdtem bele, egyelőre inkább a szavakkal/kifejezésekkel foglalkozom, de ezt se szeretném abbahagyni.


Ezek mellett külön foglalkozom a matematikával heti kétszer, mert nagyon érdekel és az iskolában lassan haladunk egyesek miatt.


Hehe... Mit gondoltok, menni fog? (Elsősorban saját tapasztalatok érdekelnek.)



2019. aug. 23. 23:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Esélytelen. Ahogy 4 emberrel se lehet ismerkedni és járni párhuzamosan. Bocs, hogy ezt mondom, de ha kettőt tanulnál vagy csak 1-et normálisan odafigyelve még haladnál valamennyire, de így egy élet is kevés lesz, hogy felhozd őket. Sok szék közül a pad alá fogsz esni. MOndom ezt úgy, hogy én is szenvedélyes nyelvtanuló vagyok. Egymás után gyorsabb, legalább erős középfokon beszélj egyet és utána kezdj egy újba!
2019. aug. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy 2 idegennylev a középsulihoz köthető tantárgy, a másik kettőt pedig magadnak tanulod csak - és így akkor tanulod és annyit, amennyire van energiád és időd, és nem írtál egy konkrét célt, miszerint X hónapon belül B2re el akarsz jutni magadtól, így simán menni fog.

Mindenkinek van valami hobbija, neked a nyelvtanulás. Ha ez tetszik neked, akkor tudod majd fejlesztgetni a nyelvtudásodat, max nem olyan ütemben mint ahogy nyáron tudtad, de ez még ne vegye el a kedvedet. Csak emlékezz: Small progress is still progress :))


Én gimi mellett a spanyolba fogtam bele így + nagyon szerettem varrni (ami tekintve, hogy semmi képzettségem nincs hozzá, eléggé lassan megy) és nagyon jó volt néha kiszakadni a kötelező tanulásból, de mégis valami produktívat csinálni, amitől jobb kedvem lett, és még magamat is fejelszthettem.

2019. aug. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Írhatnám puszta általánosításból, hogy “Áh, esélytelen”, de miért akarnám kedved szegni? Nem ismerlek, nem tudom mennyi a kapacitásod de ha az embernek fontos valami, arra mindig megtalálja a megoldást. :)
2019. aug. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
4-et fogsz tudni A2-es szinten 5 év alatt. Ha egymás után csinálnád akkor 2-t beszélnél C1-es szinten 5 év alatt. Persze kinek-mi a cél.
2019. aug. 24. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Ez a 4 szék közül a padlóra esete lesz. Ha kiszámolod, még egy zseninek is heti hány óra aktív tanulás kell egyetlen nyelv elsajátításához, rájössz, hogy 4 nyelvvel valójában csak bohóckodsz / becsapod magadat, de nem tanulod. Még 3 nyelvet is nagyon nehéz párhuzamosan tanulni. Fogadd meg az 1. válaszoló tanácsát, és válassz az angol mellé EGY nyelvet, és tanuld azt. Ne kezdj további nyelvekbe addig, amíg az előzőben nem vagy B2 szinten.
2019. aug. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

Nem fog menni, mert lerí, hogy ez csak az egódról szól.

Gondolom máshol is híreskedsz, hogy te 4 nyelvet tanulsz, igaz egyen se tudsz megszólalni, se nyelvvizsga, se semmi, de nem is ez a lényeg, hanem hogy te 4 nyelven tanulsz :D

2019. aug. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Mit jelent a "menni fog"?

Menni fog, hogy "tanulod" őket.

Ha a tanulás a cél, akkor még 2 másikat is tanulhatsz, miért állnál meg négynél?


De ha már matek és esetleg eredményt is akarsz:


A szokásos számítások szerint 200 óra kell egy szint ugrásához. Tehát hogy beszéld is normálisan 600-800 óra célzott tanulás kell, 4 nyelvre (nem számolva egymás zavaró hatását a memóriádra, mert zseni vagy) 4 x 800 = 3200 óra. Ha naponta csinálod, soha meg nem állva, se betegség,se ünnepek,semmi meg nem állít, akkor cirka 9 évig tolhatod, hogy eredménye legyen.


De mivel nem vagy zseni, egymásnak keresztbe tesznek a nyelvek és nincs ember aki egy évtizedig minden nap csinál valamit, de tegyük fel extrém kitartó vagy, nem csak nagyszájú, akkor olyan 15 év és lesz is eredménye.


Ugyanakkor ha 1 nyelvre koncentrálsz 2 év alatt bőven felsőfokra lehet jutni. 4 nyelvre ez 8 év, ráadásul egyre könnyebb, ha egy nyelvet már normálisan beszélsz. Nekem a harmadik nyelv már csak 1 év volt. Szóval jó esélyed lenne, hogy 6 év alatt meg lenne mind a 4 felsőfokon.

2019. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Menni fog alatt inkább azt értettem, hogy időben belefér-e.

Angolból kb. B1-es szinten vagyok már, azt nem írtam, B2-t szeretném elérni.

A francia nyelvvel nincs célom, azt csak azért tanulom, mert kötelező.

Az orosszal komoly terveim vannak, ha bele is betegszem akkor is megtanulom amennyire csak tudom.

A svéd nyelvvel sincsenek komolyabb terveim, nem zavar, ha nem érek el semmit benne.

2019. aug. 24. 10:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 8 év angoltanulás után B1-es szinten vagy, akkor nem fog menni. Koncentrálj egy nyelvre és tanuld azt normálisan.
2019. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Mivel alapvetően 2 nyelv kötelező az iskolában ezért nem tudok csak egyet tanulni. Angolnál meg sokáig ellenáltam (Az első 7 évben... ehh) és utána nehéz volt utolérni a többieket, azért ilyen gyenge az angoltudásom.

Orosszal többet haladtam 1 év alatt, mint angolból 6 év alatt. Svédből meg már most többet tudok, mint franciából...

2019. aug. 24. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!