Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A skandináv nyelvek milyen...

A skandináv nyelvek milyen messze állnak egymástól?

Figyelt kérdés
Egyetem után szeretnék külföldön dolgozni valamelyik skandináv országban vagy Svédországban, vagy Dániában vagy pedig Norvégiában. Utóbbihoz húz legjobban a szívem, mivel itt már jártam is, illetve a norvég nyelv tanulásra van közvetlen lehetőségem. Ezzel kapcsolatban érdekelne, hogyha megtanulok norvégül, de mégsem oda, hanem a másik két ország valamelyikébe szeretnék kiköltözni akkor a norvég nyelv ismerete mennyire fog segíteni a svéd vagy dán nyelv elsajátításában?

2019. aug. 25. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon közel állnak egymáshoz, nem lesz gond az átállással!
2019. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Közel állnak egymáshoz, ennek a három nyelvnek a beszélője akár meg is tudja érteni egymást, mind a saját nyelvén beszélve.
2019. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Ez így van, nagyjából megértik egymást. Van svéd ismerőseim, leteszteltem őket; dán és norvég szöveget is letudták fordítani nekem, amit kértem tőlük.

(írott szöveget, hallás után már nem biztos)

2019. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Svédek és norvégok megértik egymást, de a svéd és dán már messzebb áll egymástól.

Írásban a dánt könnyebben megértik a svédek és a norvégok is.

Röviden: svéd és norvég közel áll egymáshoz, a dán egy kicsit különböző, főleg a svédtől.

2019. aug. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 25. 11:26
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Én tudok norvégul - írásban a svédet és dánt is 90%-ban értem, de kiejtésben a dánból konkrétan semmit, teljesen más, mint a norvég. A svédet viszont egész jól lehet érteni.
2019. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!