Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » S. O. S.! A társalkodó nyelvvi...

S. O. S.! A társalkodó nyelvvizsgán hogy zajlik a szóbeli rész?

Figyelt kérdés

A héten van a jelentkezési határidő,és még gondolkozok rajta!

Elsősorban a téma kifejtésre vagyok kíváncsi,de egyébként az egész menetére is

Köszi



2019. aug. 27. 16:38
 1/6 A kérdező kommentje:
(Német nyelv,B2-es szint ,ha ez számít)
2019. aug. 27. 16:39
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom milyen típusúra mennél, Origón én kaptam képet és egyből magamtól kellett összeszedetten kb 5-7 percig beszélni róla. Pl: láttam egy piacot és elkezdtem beszélni róla, hogy miket lehet venni, nálunk mikor van piac, inkább ott vagy szupermarketban vásárolok szívesebben, miért...stb Ha elakadsz akkor esetleg kérdeznek tőled de az a cél, hogy ne kelljen itt közbeszólniuk. Ez volt a képleírás része :) előfordulhat, hogy nem képet kapsz, hanem pl egy állítást. A témakifejtésnél a vizsgáztató mondta milyen témát húztam, kérdezett aztal kapcsolatban tőlem valamit, majd önállóan kellett folytatnom a témát :) minden ami csan eszedbe jut azt mondod. Egy tipp: először próbálj általánosságban beszélni a témáról, majd személyes élményeket mondj, tapasztalatokat.
2019. aug. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
A legelején azt kihagytam, hogy van egy kis bemelegítés. Ezt nem pontozzák. A célja hogy oldja a feszültséged :) a legvégén általában egy szituació szokott lenni, amit el kell játszanod a vizsgáztatóval, ez le van írva magyarul. Hangsúlyozom origon volt ez, nyelvvizsga típusonként eltérő a szóbeli menete
2019. aug. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2019. aug. 28. 00:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Először beszélsz kicsit magadról, aztán van két tétel, amit kihúzol; az egyik, amikor beszélni kell valamiről, asszem kábé nagyjából be kell mutatni, de vannak szal hozzá segítő kérdések is; ja de várjunk, asszem, 3 pont van , és abból kettőt kell minimum kifejtened, talán 2 perces, tehát oda is van írva, hogy nem baj, ha csak 2 pontról tudsz beszélni; és akkor utána meg kihúzol egy párbeszédet, egy szituációt a vizsgáztatóval, és akkor azt kell ugye párbeszédes formában megbeszélni.
2020. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*ja és szal kellemes a légkör, ja és én angolból voltam b2-n anno
2020. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!