Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha azt akaorm mondani angolul,...

Ha azt akaorm mondani angolul, hogy 3 kenyér a péknek akkor azt hogyan írom?

Figyelt kérdés
three bread to the baker? vagy a to helyett for kell?

2019. aug. 27. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a teljes mondat?
2019. aug. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
3 breads for the baker
2019. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*Szal személynek nem to szerintem hanem for szokott lenni, ha meg több kenyér is van, akkor ott az s a végén , ami a többes szám. De van ilyen is, ide meg pl es jön, hogy sandwiches. Szal amit nehéz lenne sz-hanggal a végén kimondani, oda még bemegy egy i-hang, és akkor azt e-nek írod le:)

Egyébként engem is érdekelne a teljes mondat, de egyébként szerintem jó lesz úgy,ahogy írtam. (nincs nyelvvizsgám, de majdnem lett.:))

2019. aug. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 chtt ***** válasza:
100%

Mivel a kenyér megszámlálhatatlan főnév az angolban, -s sincs a végén (kivéve, ha különféle fajtákról - kukoricás, magvas, krumplis - beszélsz) -- ha mennyiséget akarsz kifejezni, mennyiségi egység illik hozzája: three loaves of bread (feltéve, hogy egész kenyeret viszel néki, s nem szeletet; akkor "three slices of bread")

- add oda a péknek - to the baker / a pék számára viszem - for the baker... mondanám én :)

2019. aug. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!