Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségi 10. -ben?

Emelt angol érettségi 10. -ben?

Figyelt kérdés

most megyek tizedikbe és szeretném letenni az emelt angolt, mert alapjáraton idén akartam megcsinálni a középfokú nyelvvizsgát, de mint megtudtam az emelt érettségi egyenrangú vele és ha 60(?)% fölötti az eredményem, akkor megkapom a nyelvizsgát is. így van?:D

ha érettségizek akkor azt májusban teszem a többi érettségizővel? mikor kell jelentkezni rá?

+vélemények, tapasztalok is jöhetnek ezzel kapcsolatban!:)



2019. aug. 28. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Így van, akkor a többi érettségiző el együtt fogsz érettségizni. Jelentkezés általában december és január. De jelezd az angol tanarod felé ezt az ambiciodat, és akkor tuti nem maradsz le róla, segíteni fog. :)
2019. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha emelt érettségit teszel, azt egy másik iskolában fogod csinálni, nem a sajátodban.


Annak nézz utána, hogy lehet-e egyáltalán 10.-ben.


És igen, egyenértékű lesz a nyelvvizsgával.

2019. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Febr. 15-ig kell jelentkezned rá az iskolában és igen, lehet 10. végén.

Valóban, 60% feletti eredmény esetén megkapod rá a középfokú nyelvvizsgát is.

Arra azért figyelj, hogy nem minden szakirányban teljesíted a 2020-tól kötelező emelt érettségi követelményét az angollal, pl. orvosi egyetemre vagy műszaki szakirányba ez a vizsga emelt érettséginek nem jó, de nyelvvizsgának igen.

2019. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is tettem anno nyelvből előrehozott érettségit, de mivel nem tanultam kereken 2 évig az adott nyelvet az iskolában, így félévkor kellett különbözeti vizsgát tennem. Nem tudom, hogy most hogy van, de szeptemberben kezdj az angol tanárodnál ezzel a kérdéssel, és szerintem mindenképpen kérdezz rá, hogy most kell-e különbözeti, mert valakinek egy hónappal előtte szóltak... :D
2019. aug. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2019. aug. 29. 01:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj, még valami! Nem kell osztályozó vizsgát tennem a felsőbb évek tananyagaiból ahhoz, hogy vizsgázhassak? Sok helyen olvasom ezt, de nem nagyon tetszik a dolog:D
2019. aug. 30. 13:03
 7/9 anonim ***** válasza:

De igen, kell.

A Te esetedben a 10. 11. és 12. évek anyagából. Április végén szokott lenni a vizsga, legalábbis nekem akkor volt.

2019. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok, amit írtam, különbözeti vizsga, az az, amire te is gondolsz, kérdező :D Nekem az érettségi jelentkezés előtt volt, mert ha nem siekrült volna, nem engedtek volna érettségire jelentkezni, de gondolom minden iskola máshogy csinálja.
2019. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:3
2019. aug. 31. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!