Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan, mennyi idő alatt...

Ti hogyan, mennyi idő alatt tanultátok meg az angol nyelvet?

Figyelt kérdés
2019. aug. 31. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
5.-es korom óta tanulom az angolt, de 5.-től 8. osztályig a heti 1-2 órával nem mentem szinte semmire, csak az alapokat tanultam meg. Viszont gimiben rengeteget fejlődtem a mindennapos angol órákkal és 10. végére letettem a középfokú nyelvvizsgát. Azt vettem észre, hogy hogyha nem foglalkozom külön az angol nyelvvel a szabadidőmben, akkor nem tudnék nyelvvizsgázni, de mivel rengeteg angol zenét hallgatok, videót/sorozatot nézek, kommenteket olvasok, csak úgy ragadnak rám a kifejezések és mindent játszva tanulok meg. Úgyhogy nekem ez segített.
2019. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kb. egész életemben tanultam, amikor kicsi voltam persze csak mesékkel, aztán elsőtől harmadikig jártam angol szakkörre, negyediktől meg rendes angol órára. Itthon néztem sorozatokat angolul, angol dalokat hallgattam, és hetedikben letettem a középfokú nyelvvizsgát.
2019. aug. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Negyedikben kezdtem suliban. Jó tanárom volt, egészen nyolcadikig én voltam az osztályban a legjobb angolból, jó fejem volt hozzá.

Viszont olyan szinten az iskola nem tudott volna megtanítani angolul, mint amennyire most tudok. Már könnyen társalgok, szinte bármiről el tudok beszélgetni angolul, mert a szociális média segítségével nagykn sokat fejlődtem. Instagramon beszélgettem emberekkel, akikkel ugyanazért a bandáért rajongtunk/rajongunk, angolul néztem videókat, mémeket, mindent. Na enélkül tuti nem beszélnék ilyen szinten. A mindennapi kommunikáció során megtanuktam új kifejezéseket, szóösszetéteket, szakkifejezéseket, sok hasznos dolgot. Néha már az is előfordul, hogy nem jut eszembe/nem tudom egy szó magyar megfelelőjét, mert mindigis angolul hallottam róla. Most gimis vagyok, emelt angolon. Ha csak suliban gyakorlom az angolt, színre biztos, hogy nem vették volna fel.


Szóval igyekezni kell. Akar angol barátokat is lehet szerezni. Nekem is van pár, mondjuk a legtöbbjük nem angol anyanyelvű, hanem csak az a közös nyelv, viszont legalább mindketten gyakorlunk. Egyikőjükkel annyira jóba lettem, hogy jövőre megyek ki hozzá Londonba:)

2019. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!