Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelv érhetően?

Angol nyelv érhetően?

Figyelt kérdés

2018-ban érettségiztem le. Az angolom épphogy csak sikerült. Ahogy az osztály 90%-nak.

Akiknek négyes vagy ötös lett, ők megengedhették maguknak a külön tanárt, illetve elvileg játékokból egész jól tudnak angolul.


2018/2019-es tanévben egy tanfolyamot végeztem ahol egy nagyon jó angol tanárt kaptam. De sajnos kb csak fél évet voltunk vele. Szóval nem igen tudott sokmindent megtanítani, hisz követnie kellett a tanmenetet de amit tudott azt megtett értünk.


A problémám az lenne, hogy nagyon szeretnék angolul megtanulni. De mint már írtam, nem engedhetem meg magamnak, hogy tanárhoz járjak.


Esetleg tudtok valami nagyon jó oldalt ahol a nyelvtani szabályok logikusan, érthetően vannak leírva? Példákkal, feladatokkal?

Igen, a Google a barátom de én nem találtam

A duolingot használom, de valahogy ez az ismerd fel a képet, stb nekem nem jön be


Előre is köszönömm az értelmes válaszokat



2019. szept. 9. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Merre laksz? Én szabadidőmben szoktam segíteni angolból, szakos tanárként. Igen, létezik még ilyen...

2019. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Az csak mese, hogy a játékoktól tanul meg valaki egy nyelven. Aki nyelvet tanul, az elmerül benne. Nem csak magol, hanem az adott nyelven olvas, ír, fogalmaz, hallgat és beszél. Tehát mindent csinálni kell, hogy tudja a nyelvet.


2. A Duolingo játék. Annyit se ér, mint az iskolai angolórák. Időpocsékolás.


3. Language Exchange. Egyszer el kell kezdeni fizetni érte.

2019. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

A leírásból úgy látszik, megvan az alap az önálló tevékenységhez.

A leírásból sajnos az is látszik, hogy képtelen vagy önként szellemi munkát végezni. :D Téged úgy tanítson meg valami, hogy ne fájjon a homlokod mögött. :D Nagyjából, hogy csapjanak be, hogy azt hidd, nem is tanulás, de a tudás meg beszivárog a repedéseken. :D De nem pörögni kell, hanem bebizonyítani, hogy nincs igazam. Mondjuk azzal, hogy másfél év múlva írod, hogy sikerült a B2 írásbeli.

Tehát, mivel megvan az alapozásod, fogsz egy angoltanító könyvsorozatot (bármelyiket), és végigveszed. Ingyen letölthető sokféle valami kalózoldalról.


Azért írtam, hogy írásbeli, mert otthon egyedül nem lehet megtanulni párbeszédet folytatni.

2019. szept. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Dohár Péter - Kis angol nyelvtan


1000 kérdés, 1000 válasz


Régi angol nyelvvizsga/érettségi feladatok


Hirtelen ezek jutnak eszembe.

2019. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

“A leírásból sajnos az is látszik, hogy képtelen vagy önként szellemi munkát végezni.”

Igazán cinikus :D Csak hát nem igaz. Pont olyan vagyok aki nem képes mások szájából kivett szöveget betanulni. Illetve elég gáz lenne ha nem lennék képes önálló szellemei munkára, mivel a szakképzettségem ezt megköveteli, amiből jelesre vizsgáztam.

Viszont végig szar tanárom volt és nem találok egy oldalt, ahol az angol nyelv nyelvtani része, szabályok stb. le van írva, akkor milyen szellemi munkát végezzek? Nézzem a mondatokat aztán találjam ki mi merre hogyan? -.-“

Én mégboldogabb lennék ha 1,5 év múlva meglenne a B2 vizsgám hisz ezt szeretném .

A kérdés szerintem egyszerű volt, ha nem olvasd el mégegyszer, nem kioktatást kértem.

2019. szept. 12. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Youtube-on:

Könnyen Gyorsan Angolul keresd fel ezt. Szerintem hasznos lesz.

2019. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kezdd mondjuk itt: [link]
2019. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A kérdés szerintem egyszerű volt, ha nem olvasd el mégegyszer, nem kioktatást kértem."

Az én válaszomban is volt egyszerű, ne itt pörögj rá a kijelentésre, hanem bizonyítsd be. :D Üres állításodat egyszerű megcáfolni, hát ott voltak a tankönyveid...

Egyébként nem hiszem el, hogy az elmúlt években mindig megakadályozott valami külső tényező, hogy sosem volt lehetőséged megnézni egy könyvesbolt kirakatát... antikváriumban valami angol nyelvtanító bármit... Mert, mint írod, benned nincs hiba.

De most már kaptál ötleteket, még ha eddig látványosan el is kerülted, hogy megkérdezzél valakit.

2019. szept. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Miért lenne bennem a hiba ha én tanulnám és tanulok is? :,)

1 füzetem van teleírva szabályokkal de valakinek el kellene magyarázni vagy érthetően leírni. Kisujjamból rázzam ki ? Ennyire nehéz felfogni a kérdést ?

A másik, hogy neked egyántalán mit kellene bizonyítgatnom? :)

Magamnak sem kell hisz tudom, hogy megfogom tanulni ha nem most akkor majd pár év múlva ha az anyagiak engedik

2019. szept. 13. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:

"otthon egyedül nem lehet megtanulni párbeszédet folytatni."

Dehogynem.

2019. szept. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!