Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2020 Felvételi, kötelező...

2020 Felvételi, kötelező nyelvvizsga, jár érte pluszpont?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom 2020-tól egyetemre kerülés feltétele a min középszintű (B2) nyelvvizsga. Ha mindenkinek kötelező akkor gondolom nem jár érte pluszpont, vagy igen?

2019. szept. 9. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Jól gondolod, nem jár (és az 1 db kötelező emeltért sem).
2019. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vhol le van ez írva? Forrás?
2019. szept. 9. 21:51
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
2019. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
És a lepontozás után kérek egy pacsit is, mivel attól, hogy nem tetszik a válasz, még így van (nekem sem tetszik, hidd el :)).
2019. szept. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Az komoly hogy emelt kötelező lesz és a nyelvvizsga.

Ez konkrétan 78 plusz ponttól fosztja meg a jelentkezőt és a ponthatár marad.

Vagy rosszul értelmezem?

2019. szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le:) (habár tényleg nem tetszik a válasz)
2019. szept. 10. 17:10
 7/17 A kérdező kommentje:
A ponthatár nem valószínű h marad, mivel azt az alapján határozzák meg h az adott évben milyen pontok születnek. pl egy szakra meghírdetnek 300 helyet akkor az első 300 embert veszik fel, ha a 300.-nak 400 pontja van akkor annyi lesz a ponthatár ha 320 pontja akkor annyi. Legalábbis én így tudom. Szóval valószínűleg lejjebb fognak menni a ponthatárok.
2019. szept. 10. 17:13
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen igazad van, a ponthatárok tuti lejjebb mennek, csak azt nem lehet tudni, hogy mennyire.


Én olyan helyre helyre jelentkezek, ahová eddig is 2 emelt kellett, amivel ki lehetett maxolni a 100 pontot, viszont így 50 pontot fogunk kapni a 2 emeltért. Nekem van angol közepem, így egy felsőfokút tervezek csinálni és akkor 90 pluszpontom lenne, de fogalmam sincs, hogy hányan csinálják még így, vagy hányan tesznek 2. nyelvből középfokot akár, mert akkor ahhoz képest jobban állnék.


Akárhogyis, azt egy szak esetében sem tudom elképzelni, hogy 50 pontos csökkenések legyenek, de aztán ki tudja.

2019. szept. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük meg a "vezírnek". Biztos túl sokat tüntettek a fiatalok le kell őket foglalni valamivel...
2019. szept. 10. 20:13
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért van erre szükség hogy minél többen fizessenek a képzésért. Gazdag vagy fizess vagy vegyél fel hitelt ha nem.

Ha meg nem óhajt fizetni mehet szakmunkásnak mert érettségivel csak azok között lehet választani vagy valahol máshol minimálbérért. Szakmunkásból hiány van.

Ennyi a lényeg.


Hatalmas kamu, hogy csak azért csinálják, hogy azok kerüljenek be akik megérdemlik... a ponthatár eléréséhez 4-es átlag kell érettségi eredményekből...többi meg többletpont.

2019. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!