Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvizsgát érdemes...

Melyik nyelvizsgát érdemes megcsinálni? (B2)

Figyelt kérdés

2019. szept. 14. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha fontos a papír, akármelyik jó. Nincs különbség. Nyilván tovább akarsz tanulni, akkor érdemes államilag akkreditáltra menni, de kb. ennyire kell figyelni. Mind egyformán érvényes.
2019. szept. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%

Ki mit ért ki a kérdésből. :) Én azt, hogy melyik rendszer nyelvvizsgáját könnyebb letenni (valamilyen szempontból legalább).

De nem tudjuk, mire gondolt a költő.

2019. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az ECL és az Euro között gondolkodtam, és végül az utóbból sikeres vizsgát tettem.

Hogy miért ezt választottam? Mivel az ECL szövegértés részében nem lehet szótárt használni, és még nem voltam annyira biztos abban, hogy a szükséges szókincsem megvan hozzá, már ez is elgondolkodtatott azon, hogy egyáltalán érdemes-e erre mennem. A legnyomósabb indok végül mégis az volt ellene, hogy én nem vagyok a szavak embere, és nem tudok összefüggően sokáig beszélni (még magyarul se, s1ajnos), főleg nem úgy, hogy nincsen felkészülési időm rá. (Ráadásul semmi kedvem sem volt bemagolni különböző té1mákat rá, mert szerintem az nem nyelvtudás, hogy visszaböfögsz valami szöveget.) Bár így is kellett ha jól emlékszem 2 percig egy képregényről beszélni, de volt rá a feladat előtt 10 perc időm felkészülni, és a történet menete is adott volt, szóval lényegében csak le kellett fordítani magamban.

De természetesen ezek csak az én szempontjaim, és nem állítom, hogy bármelyik is jobb lenne a kettő közül, és azt se, hogy a többi nem jó.

Gondolkodj el azon, hogy mik az erősségeid, és milyen jellegű feladatok mennek neked jobban. Mindenféleképpen nézz meg minta feladatsorokat azokból, amik szóba jöhetnek, és a legjobb ha meg is csinálod. Minnél többet, mert ha jól begyakorlod az adott típust, akkor sokkal kevésbé leszel ideges azért, mert ismeretlen számodra, és így jobb eredményed is lehet.

Sok szerencsét!

2019. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak megerősíteni tudom az előző hozzászólót. Én is Eurot csináltam és én se vagyok a szavak embere.:D

Ha a readinged és a listeninged erős, akkor erre menj.

2019. szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szilárd47 válasza:

Légy szives, pontositsd a kérdést!

Azt akarod megtudni, hogy milyen nyelvből tegyél nyelvvizsgát, mert több nyelven is elég jól beszélsz?

Azt akarod megtudni, hogy milyen fajta nyelvvizsgát válasszál?

Azt akarod megtudni, hogy melyik nyelvvel boldogulsz a legjobban az életben?


Mi a te motivációd? Miért akarsz nyelvvizsgát tenni?

2019. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Angol nyelvvizsgát szeretnék csinálni, mert jövőre szeretnék egyetemre menni. Én nagyon izgulós vagyok, ezért nekem nehezebb a szóbeli.
2019. szept. 18. 11:19
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Netán a torkod fáj? (Habár a gégeorvos majd eldönti, melyiket.)
2019. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kriszpo ***** válasza:
2019. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!