Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen ruhadarab a "handkerchi...

Milyen ruhadarab a "handkerchief drapery"?

Figyelt kérdés
Az meglett hogy női szoknyákra varrták, de szótárban sehol egy magyar megfelelője, én meg nem értek a divathoz. Szövegkörnyezetben: "which had a softly draped bodice and handkerchief draperies over the skirt." Minden megvan a szövegből, csak az nem hogy mi az a valami ami a szoknya fölött helyezkedik el. Egyébként egy 1920-as évekbeli divat magazinból van.

2019. szept. 14. 19:28
 1/7 chtt ***** válasza:
100%
Nem fölötte (az over itt azt jelenti, hogy a szoknyán körben mindenhol vannak, fodrok helyett kendők, ahogy írtad is, rávarrva) - találtam róla képet, biztos te is megtaláltad - [link] -, de sajnos a nevét én sem tudom. Mire kell? És ha körülírod? A contrapasso oldal tulajai nem tudnak segíteni (van face oldaluk)? Átnéztem a húszas évekről szóló divatcikküket, sajnos erről a szoknyáról nem írtak, de hátha tudják... egy kérdést megér. Ha megvan, megírhatnád a megoldást, a ruhadarabokkal nekem is mindig meggyűlik a bajom. :(
2019. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyetemen tanulok fordítást, és az egyik ilyen órára kell. Körül írni megpróbálhatom, az általad ajánlott Contrapasso oldalnak pedig írtam. Nagyon köszönöm a segítséget, és az időfeszítést! Legközelebb kedden lesz ilyen órám, majd akkor tudok legkorábban beszámolni, hogy mi is volt igazából (hacsak valamilyen csoda folytán előbb meg nem tudom).
2019. szept. 14. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:

A mai divatban van a handkerchief hemmed ruhak. De azok a ruhaaljara vonatkoznak.

Ami ide kell, az talan flapper/Charleston ruha?

Vagy talan passzé?

2019. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

De, hogy magyarul mi???

2019. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

9:35 -> Én is néztem azokat a ruhákat, de sajnos egyik sem olyan, mint a leírásokban meg képeken olvastam/láttam.


9:40 -> Egy angol divatszótárban én is láttam ezt a kifejezést, úgyhogy biztos hogy létezik, de magyarul egyszerűen nincs megfelelője szerintem.

2019. szept. 15. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyarul flipper laza csiporuhaknak olvastam.
2019. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*flapper
2019. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!