Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy spanyol nyelvből...

Francia vagy spanyol nyelvből lehet gyorsabban eljutni a felsőfokú nyelvvizsgáig?

Figyelt kérdés

Viszonylag sürgősen szükségem lenne még egy komplex C1-es nyelvvizsgára, és mivel a francia és a spanyol nyelv is nagyon tetszik, ebben a kettőben gondolkodom. A kettő közül melyiket lehet gyorsabban elsajátítani? A franciát csak a kiejtés miatt tartják nehéznek, vagy más oka is van? A spanyolban az igeidők mennyire vészesek?


Köszönöm előre is, ha valaki válaszol! :)


2019. szept. 14. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tanultam franciát angol és német után, de ahogy szerettem, mielőtt tanulni kezdtem, annyira el is ment tőle a kedvem.


Írásban oké, de a hallott szöveg megértése, illetve a beszéd olyan terület nekem abban a nyelvben, hogy életpazarlás lenne nekem több energiát fektetnem bele.


Angolból és németből felsőfokúm van, aktívan használom is. De a franciába beletört a bicskám...helyesebben a hallott szöveg értésébe és a beszédbe. :(


De ha valaki tudja a fejlesztés titkát, az árulja el, legyen kedves!

(Azon már túl vagyok, hogy hallgass sok-sok-sok szövege, illetve beszélj nagyon-nagyon-nagyon sokat. )

2019. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Azon már túl vagyok, hogy hallgass sok-sok-sok szövege, illetve beszélj nagyon-nagyon-nagyon sokat."


Ebben 100%-ig igazad van. De ha valakinek tényleg nagyon sürgős megtanulni franciául és van rá módja, jöjjön ki egy fél évre ide.

A nyelvet nem fogja eléggé megtanulni ennyi idő alatt, de a kiejtéssel soha többet nem lesz gondja.

Emellett a franciák (bármit monjanak is róluk Magyarországon) rendkívül barátságosak azokkal, akik megkérik őket, hogy javítsák ki a hibáikat.

Sokéves tapasztalatból tudom.

2019. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Spanyolul nem tudok, de olaszul valamennyire igen, amire sokan azt mondják (hasonlóan a spanyolhoz), hogy sokkal könnyebb, mint a francia.


Nos, én ezzel nem értek egyet, szerintem ez a három nyelv nagyon hasonló, mégis sokban különbőző, de összességében kb egyforma nehéz magas szinten ismerni őket.


Egy spanyol példa: egyszer olvastam egy cikket, hogy a létigére spanyolul három különböző szó van, az anyanyelviek tudják mikor melyiket kell használni, de mi nem tudhatjuk honnan.

[link]

2019. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attol fugg, mennyire surgos. Az adott orszagban elve is kell 3-4 ev a C1-ig a nullarol, barmilyen nyelven.
2019. szept. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!