Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik, hogy valakinek...

Létezik, hogy valakinek ennyire rossz a nyelvérzéke?

Figyelt kérdés

12 évig tanultam németül, középszintű nyelvvizsgám van. Igaz, hogy 3 éve nem használtam, de nemrég egy németországi kirándulás során alig tudtam elkapni néhány szót abból, amit mondanak. A minap egy német néni csak annyit kérdezett a busznál, hogy hova megy, de egyszerűen az se volt meg hirtelen, hogy németül kérdezi.

Angolul 1,5 évet tanultam az elmúlt 3 évben, elvileg középhaladó szintig jutottam. Az valamivel jobban megy, de ha nem ismétlem át az egész szótátfüzetet hetente, akkor teljesen elfelejtem a szavak jelentését.

A párom a teljes ellentétem: 1 hetet töltöttünk Görögországban de szívta magába a görög szavak jelentését, már a vége felé görögül kommunikált az étteremben, múzeumban én meg hitetlenkedve néztem.

Teljesen el vagyok keseredve hogy egyesek első hallás után memorizálják a szavakat, mondatokat, nekem meg még tizedik ismétlés után is kiszáll a fejemből.


2019. szept. 17. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nyaralás alatt nekem is megy, hogy megjegyzem, hogy hogyan kell étteremben rendelni, boltban vásárolni. Ettől még fogalmam sincs az adott nyelvről. Ez egyszerű másolás. Ettől még nem tudom a nyelvtant, és máshogy nem tudnám megfogalmazni az adott mondatot, kifejezést. Vagy nem értem, hogy ugyanazt mondják máshogy. Ez nem nyelvtudás.

A némettel az a gond, hogy nem használtad egyáltalán, még iskolában sem, nemhogy a való életben.

Biztos neked is megy, hiszen az angollal nincs gondod, pedig nemrég óta tanulod.

2019. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Épp ez a probléma, hogy például a párom nyaralás alatt vissza tudja mondani az egyszer hallott szavakat, mondatokat, képes az adott nyelven rendelést leadni. Nekem ez nem megy, még a jó napotot is hosszas gondolkodás után tudtam csak visszaidézni, pedig előtte minden nap számtalanszor hallottam, míg ő az összes napszakszak megfelelő köszönést egyszeri hallás után tudta használni. Ez valóban nem nyelvtudás, de az én agyamhoz képest sokkal könnyebben memorizálja a hallottakat és utána képes visszamondani, ha hallja felidézni a jelenzését.

Sajnos ahogy írtam az angollal is gondom van. Ha nem ismétlem át gyakran a szavakat, akkor elfejtem a jelentésüket, de ebből adódóan használni sem tudom őket.

2019. szept. 17. 12:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul milyen a memóriàd? Mert ha magyarul sem jó akkor lehet nem a nyelvérzékkel van baj.
2019. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Magyarul sem a legjobb. Magyarul változatosan beszélek, de annak ellenére, hogy ez az anyanyelvem a nem olyan gyakran használt szavak néha nem jutnak eszembe. Azaz tudom mit akarok mondani, megvan előttem a kép is vagy épp a fogalom amit az adott szó jelent, de egyszűen nem jut eszembe maga a szó. Így körülírással tudom csak elmondani.
2019. szept. 17. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra gondoltam hogy keresed a szavakat, hanem ha mondanak valamit meg tudod e jegyezni. Vagy akár verset. (a szókeresés nem feltétlen rossz nyelvérzék, pl. nyelvszakos voltam és sokszor nem tudom magyarul megfogalmazni amit szeretnék.)
2019. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!