Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megvettem Gaál Ottó kreatív...

Megvettem Gaál Ottó kreatív olasz anyagát, szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni belőle. A leírt módszert, tanulási technikát betartja valaki?

Figyelt kérdés
Angolul és németül tudok, olaszt szeretném még, mert számomra a legszebb nyelv. A hozzá tartozó kettő audió hanganyag viszont használhatatlan. Egyrészt kevés a hanganyag és monoton unott hangú. Ezért megvettem az e-kreatív kiérdező anyagát is, amit elméletileg a már elsajatított anyagok ismétlésére lett kitalálva, viszont jobb vele megtanulni a szavakat, mint bizonytalanul kimondani. Azzal egyetértek, hogy nem szabad továbbmenni, ha az aktuális anyag nem megy 80%-ban, de a szavak megjegyzése magyarról olaszra nehezen megy. Inkább kikérdező 200 mondatát hallgatom százszor. Napi 50 szó a max, de az egy kellemetlen nap. Másnak az első lecke milyen gyorsan megy? Később jobb lesz?

2019. szept. 17. 17:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Azaz 200 mondat van leckénként12x200, plusz ismétlőkkel 3000 mondat. És aktuális lecke 200 mondatával próbálom a szavakat megegyezni, az aktuális leckéhez.
2019. szept. 17. 17:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy oldottam meg, hogy beírtam a mondatokat az Ankiba és generáltam hozzá AwesomeTTS-sel hangot és csak azzal tanulom.

Ankival tanulhatod külön a magyar-olasz szavakat.

2019. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Általában a modern technika híve vagyok, viszont az Anki felülete nekem nem tetszik. Csináltam manuálisan kártyákat, igaz így hanganyag nincs hozzá. (Mondjuk nem nehéz az olasz nagyjábóli kiejtése) Google playen találtam 6000 szavas applikációt, ami tetszik. Kár, hogy nem lehet kiválogatni a kreatív szavait, sok a felesleges, azaz nem elsődleges szó van. Az a jó a kreatív nyelvben, hogy ad egy aktív alapszókészletet és utána jobban meg lehet engedni azt a luxust, hogy passzívan menjen a többi pár ezer, mivel vissza tudsz már kérdezni és egy új szóról tudsz egyből pontosan beszélni.
2019. szept. 18. 20:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, érdekelne hogy haladtál cirka egy év alatt az olasszal, használtál-e mást is?
2020. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Első 6 lecke nehéz(első 3 nagyon), második vékonyabb része. Szerintem minden nyelvet máshogyan kell oktatni. Megértéssel, frázisokkal vannak gondok. Meg akit nem zavar, hogy kb. minden 5. szó ismeretlen. Egy olasz regényt(sajnos félig bugyuta romantikust érdemes előszőr)olvastam ki.
2022. márc. 2. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:
És milyen szintre jutottál el 2,5 év alatt, milyen rendszerességgel tanultál, mennyi időt szántál rá összességében kb.?
2022. márc. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én nem vettem meg, letöltöttem a netről, ami után ahogy átnéztem és belehallgattam, úgy döntöttem, hogy ez nekem nem ér meg huszonezer forintot...
2022. márc. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy tananyagot sem éri meg létrehozni. Jobban szeretem a videós oktatást, ahol a száraz nyelvtan el van magyarázva, könyvön felül. Meg a modernebb virtuális dolgokat
2022. márc. 5. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!