Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon megvisel, hogy hamradjá...

Nagyon megvisel, hogy hamradjára sem sikerült a német B2-es nyelvvizsgám írásbeli része. Tudnátok segítenu? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy egyetemre járok, ez az első félévem, és nagyon szeretnék nyelvvizsgát csinálni, de sajnos németből próbáltam 3x és nagyon csalódott vagyok és kedvtelen hogy nem sikerült és úgy érzem nem is fog sikerülni és csak a szüleim pénze megy rá.

Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok valami jó nyelvvizsga felkészítő tanfolyamot Szegeden, esetleg még Makón vagy Hódmezővásárhelyen? Ami megfelelően feltud készíteni?

És viszonylag olcsó?


Illetve nagyon sokat gondolkodtam, hogy mi lenne ha angolból próbálnám meg, mert azt a nyelvet jobban szeretem, úgy hiszem tehetségesebb lennék benne, de sajnos amit eddig tanultam A2-B1 eleje szintet elfelejtettem és szinte a 0-ról tanulnám.

Németből is felejtek de abból stabilabb az alapom.


Mit ajánlanátok? Melyik tanfolyamot? Milyen szinten? Melyik nyelvből? Maradjak a németnél amit utálok, ha kell külföldivel beszélnem, hamarabb szólalok meg kicsit angolul pedig nem tanulom az angolt?

Vagy vágjak bele az angolba amit szeretek, több lehetőségem van fejleszteni (sorozatok zenék 70%a angol ugyebár és a német filmek szövegét nem lehet érteni ugy beszélnek..), és persze idegenekkel is angolul probálok komunilálni mert a németet ugyse érti senki?


Illetve ha németnél maradok mennyi idő lenne egy tanfolyamon felkészulni kb?

Illetve angolból szinte kezdő szintről?


Kérjek írjatok tapasztalatokat, tanácsokat, mindent kifejtve, mert csak az alapján tudok dönteni.

Köszönöm! Kétségbe vagyok esve :(

19/L



2019. szept. 20. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Mennyire nem sikerült? Mert nem mindegy, hogy 59%-ra húztál 3x lapot, vagy 20 %-os eredmények mellett reméltél csodát. Sok a 3 nyelvvizsga, nyilván, de láttam már olyat, aki tanulni nem akart, csak gondolta, ha eleget megy akkor majd más lesz az eredmény.
2019. szept. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a szóbeli rész megvan, és az írásbelihez sem sok hiányzik,én a németet folytatnám.

Mármint,általában az embereknek jobban megy az írás mint a beszéd,szóval ha a második pipa, akkor nem lehet nagy gond, persze beszédnél több mindent elnéznek fogalmazásügyileg,nyelvtanilag stb. mivel nincs annyi idő átgondolni.


Sajnos értelmes tanácsot nem tudok adni:D

De pl. italki-n írhatsz bejegyzéseket, amiket tanárok/anyanyelviek kijavítanak ,vagy nem tudom melyik része a gond az írásbelinek.

2019. szept. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést, csak én diplomát nem kapok emiatt. Rengeteg tanulás, befektetett energia, idő, pénz, munka után tanárhoz járás, hétvégi és esti felkészülés.. majd két bukott német írásbeli. Pedig a második előtt a tanárom is már azt mondta nem lesz gond, mivel tényleg nagyon szorgalmasan készültem és a gyakorló feladataim is jók lettek. Ráadásul úgy éreztem a vizsga után, hogy jól sikerült, szóval teljesen hidegzuhanyként ért az eredmény. Akkor belefáradtam, és befejeztem sajnos több mint fél éve. Mostanában gondolkodtam rajta, lehet adok ennek még egy esélyt, de félek a kudarctól. Nekem angolból már van nyelvvizsgám, úgyhogy nincs más választásom...

Tudom mit érzel és csalódott vagy, de azt tanácsolom ha nem sok kellett volna a 60%-hoz akkor fuss neki még egyszer. Azért ebből a nyelvből már van egy erős alapod, a másikat meg szinte a nulláról kezdenéd. Ne legyél kétségbe esve, van időd mèg megcsinálni.

25N

2019. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nos, az első próbálkozásnál 55%ra sikerült, de a másodiknál nagyon rosszul esett hogy csak 45% lett, pedig többet adtam bele mint első próbára, a 3. meg sírtam mert jónak éreztem és 42% lett és nem értettem miért. a leveleimre azt mondták a tanárok hogy nagyon jókat írok, megvan a szint, de alig kaptam rá pontot
2019. szept. 20. 23:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanfolyam helyett magántanárt javasolok, tőle jobban lehet kérdeni, jobban fókuszál a hiányosságokra. Drágább? Ahogy vesszük. Tanfolyam is lehet jó, de kidobott pént is lehet. Skype tanár, ha nincs más.
2019. okt. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EVA800 ***** válasza:
TELC nyelvvizsga?
2019. nov. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be igazán, amikor nyelvtanárhoz mentem, aki csak rám koncentrált, ez egy csoportos nyelvtanfolyamon nem valósítható meg. Jó volt a nyelvtanfolyam, de kevés. Utána magántanárral még egyszer átvettük az egészet, és csak ezután kezdtem a vizsgára készülni.

Levelet írtam minden témához, legalább 1-et, és azt többször átolvastam, igyekeztem memorizálni olyan mondatokat, amit több levélben is fel tudok használni. Másodjára sikerült az írásbelim.

Németből voltam, és a Nagy Origó Nyelvvizsgakönyv alapján készültem. (Nemcsak az újabb, hanem a régebbi kiadás alapján is).

Melyik vizsgán voltál? Lehet, hogy egy másik vizsgatípus megfelelőbb lenne a személyiségedhez?

2019. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!