Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I haven't allergies. Ez helyes?

I haven't allergies. Ez helyes?

Figyelt kérdés

Nem inkább I have no allergies, i haven't got (any) allergies?

Csak mert a fenti mondtatot hallottam valakitől és nem tudom hogy helyes e



2019. szept. 28. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
I have no allergies, Not allergic to anything. I don't have allergies. Mind 3 jó.
2019. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem helyes.
2019. szept. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Okes jól sejtettem koszi
2019. szept. 28. 22:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon brit angolban helyes, ha biggyesztesz egy any-t az allergies elé. Csak csapd fel a Harry Pottert, az tele van ezzel a szerkezettel. (I haven't an idea, pl.)
2019. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Végignéztem három Pottert (sorcerer, chamber és azkaban).

Egyet (meg egy felet) találtam.


Hatvan éve még így beszéltek, s tanították a nyelvet. De azóta vagy do-val tagadnak, vagy a haven't got-ot használják, meg vannak a szólások, mint az ideás.

2019. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elírtam, bocsánat. Az "I haven't an idea" valóban helytelen, "an" helyett az any akart lenni eredetileg.


Mondjuk érdekes módon az "I haven't a clue"-ra (az idea's változattal ellentétben) nem egy találat van.

2019. szept. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Négy Potterben (sorcerer, chamber, azkaban és goblet) a következőek fordulnak elő:

Idea:

- has no idea 1 db

- have no idea 7 db

- having no idea 1 db

- had no idea 15 db

- hadn't had any idea 1 db

- didn't have any idea 1 db

- didn't have the faintest idea 1 db

- have you any idea 1 db

- haven't any idea 1 db


Clue:

- didn't have the clue 7 db

(szóval haven't a clue egy sem volt)


A have got-os alakokat nem gyűjtöttem, ugyebár.

Lehet, hogy a többiben stílust/nyelvezetet váltott.


Előző keresésem a három Potterre a haven't öszevonáson alapult, és az eredmény az volt, hogy magában ezt, tehát a have tagadására haven't, azt egyszer használta, meg amit félnek írtam, az valami másik segédigés kérdésre volt a rövid válasz.

2019. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!