Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném leginkáb...

Hogyan fejleszthetném leginkább a nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés
Van angol középfokú komplex nyelvvizsgám, de szeretném minél magasabb szintre emelni ezt a tudásomat. Bármilyen ötletet szívesen veszek.

2019. okt. 1. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami kurzuskönyv-sorozatnak az Advanced jelzésű darabját végezd ki, s utána használd a nyelvet. Ami témát kedvelsz, akár horgászat, akár atomháború, kezdjél el művelődni benne angolul, a neten minden van. Csapd mellé a NatGeot, hogy ne legyél félkarú óriás. Hallgasd a BBC Channel Four-t.


Nem tudom, hány éves vagy és mi a viszonyod az agy működtetéséről, de meg kell értened, hogy a nyelvtudás nem fejlődik a Tom és Jerry pattogatottkukoricamajszolós nézésétől, mint itt sokan javasolják. :D

2019. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is probalj minnel tobb mindent angolul csinalni (filmnézés, olvasás stb). Vagy akár ilyen nyelvtanfolyamokra is elmehetsz külföldre. Esetleg ha az ismerősok ismerőse kulfoldi akkor konnyebb.
2019. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem, ami legjobban segít angol nyelvtanulásban az a Netflix. Mondjak példát..Elején alig értettem meg az angol szövegeket hallás után, 2-3 Netflix után szinte mindent megértek hallás után. feliratok is csak dísznek mennek. És így tanulsz meg szavakat is. Amelyik szót nem ismered kijegyzeteled később megtanulod, sőt többször is szerepelhet így beléd fog vésülődni az adott szó.


Én ezt a módszert ajánlom szókincs és hallás utáni fejlesztésben.

2019. okt. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző.

2-3 HÓNAP*** netflix után.

És ne magyar felirattal nézd, hanem angol szinkron, angol felirat ha ez nem volt nyilvánvaló :D

2019. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!