Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes megtanu...

Melyik nyelvet érdemes megtanulni ezek közül?

Figyelt kérdés
Angolt megtanultam, de szeretnék mellette még egy nyelvet, ezek közül fogok választani: Francia, Indonéz, Maláj, Német, Portugál, Spanyol. Melyiket tanuljam meg, és miért? Érdekelnek az országok kultúrái, szóval azt is nézni fogom a választáskor :)
2019. okt. 7. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez függ attól hogy hol akarsz élni hosszú távon, mert Európaba német ajánlott, de Kanadába meg sokan beszélik a franciát.
2019. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A terveidtől függ. Melyiket tudod majd használni? Van-e olyan terved, amihez szükséges valamelyik nyelv?
2019. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Indonéz, maláj akkor hasznos, ha Ázsiában képzeled el a jövődet. Persze ha tetszik, akkor tanuld, a hasznosság önmagában nem hatékony motiváció.

Portugália szintén kis ország, ugyanazt gondolom a nyelvről nagy vonalakban, mint a fentiekről.

Spanyol: sokan beszélik a világon, de a többségük latin-amerikai, ahol nincs túl nagy jövője az embernek. Spanyolországi tervek esetén persze mindenképp hasznos.

Francia: visszaszorulóban van, de mèg mindig a diplomácia hivatalos nyelve, ha ilyesmi vonalat képzelsz el, akkor célszerű megtanulni. Angol után könnyebb is lehet.

Német: itthon is egyre fontosabb, vendéglátás, német multik és a német nyelvterületek is ott vannak. Szerintem ez éri meg a legjobban alapvetően az összes közül, ha nincsenek konkrét terveid.

De még egyszer mondom: NE a piaci érték döntsön elsősorban, hanem az, hogy melyik tetszik neked a legjobban! Én pl albánul tanulok és nem azért, mert oda akarok költözni vagy mert követelik, hanem mert szeretem és érdekel a kultúra. Nem tagadom, hogy vannak ennèl hasznosabb nyelvek, de ez érdekel a legjobban.

2019. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én ezeket a nyelveket az alapján választottam ki hogy melyiket beszélik a legtöbben, és amik tetszenek is, mert szerintem érdemes olyan nyelvet tanulni, ha már olyan sok energiát belefektet az ember, amit megértenek sok helyen. Főleg nekem, mert a munkám miatt úgymond világjáró vagyok.
2019. okt. 7. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:

azért azt az apróságot ne felejtsük el, hogy a portugált nem csak Portugáliában beszélik,hanem Brazília,Mozambik,Makaó.


Viszont a brazil és az európai portugál nagyon különbözik, szóval ha a portugál mellett döntesz akkor inkább a brazilt tanuld.

2019. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én spanyolt kezdtem el az angol után. Egyszerűen csak azért, mert tetszik a latin zene, szerettem volna érteni a dalszövegeket. Orosz tetszik még, ezt szeretném majd a későbbiekben tanulni.
2019. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!