Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Trónok Harcával mennyire...

Trónok Harcával mennyire fejleszthetem az angolom?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy mind a 8 évadot megnézem (újra), angolul, de mindezt úgy, hogy :

1. Hallgatom a szöveget és megpróbálom leírni, amit hallok (ha kell visszatekerek és újra)

2. Hallgatás után beleolvasok a felirat fájlba, megnézem mit hibázok

3. Megpróbálom magamtól lefordítani, ismeretlen szavakat kiírni

4. Megnézem a magyar feliratot


A magyar feliratot gondolom nem vehetem pontos fordításnak, de azért mennyire támaszkodhatok rá?

(B2-es nyelvvizsgát szeretnék tenni kb. január környékén. Emellett van pár nyelvtan könyvem, mega kreatív angol könyv, régi fajta).


Ez jó fajta nyelvtanulás vagy válasszam inkább a tanárt?


Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 8. 17:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha ezt 8 évaddal végignyomod, díjat adok neked!


Akármi hasznos, ami leköt és rávesz arra, hogy napi szinten angolozz. Nem baj, ha az nem a nyelvtankönyv! Csináld!

2019. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Van időm januárig... :D

Ezzel kb napi 4 órát töltenék angollal így. De legalább nem unnám szét magam mert iszonyat rosszak ezek a nyelvkönyvek. Motiváció gyilkos.


Még az Anki amit használok...

2019. okt. 8. 17:20
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor hajrá!
2019. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Én már lassan egy éve csak feliratosan nézek filmet/sorozatot, és már ezzel rengeteg ragadt rám. Szerintem ha ennyire "szöszölősen" csinálod, akkor tuti, hogy nagyon hasznos.
2019. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én is feliratosan néztem, de semmit nem ért nekem. Nem az angolra koncentráltam közbe hanem az eseményekre.
2019. okt. 8. 17:22
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

Az én gyerekeim úgy tanultak meg angolul, hogy angol nyelvű netes játékokat játszottak angol nyelvű partnerekkel kb. 12 éves koruktól. Nyolcadikos korukra mindkettő anyanyelvi szinten beszélt angolul.

A filmnézés túl passzív, kell az interaktivitás is ahhoz, hogy megtanulj egy nyelvet.

2019. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs partner :/

Csak visszamondom a hallott szöveget, párbeszédeket. Ez már ilyen fél interaktív.... jobb mint a semmi.

2019. okt. 8. 17:26
 8/20 anonim ***** válasza:

:P https://www.youtube.com/watch?v=PfixInFhOl4


Ha ez motivál, akkor hajrá! De azt azért tartsd szem előtt, hogy nagyon nem a Queen's Englisht beszélik. De ha felirattal már végigtoltad, akkor hallottad te is az akcentusokat.

2019. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hallottam az már az akcentusukat... szörnyű :D
2019. okt. 8. 17:34
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg van olyan sorozat, ami a mai korban játszódik, esetleg városban, akkor abból hasznosabb szókincset vehetsz fel, de akármi jobb, mint nem tanulni, szóval ha trónok harca, akkor az. :) De ne GYIK, hanem angol! Nyomás!
2019. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!