Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek oroszt vagy...

Szerintetek oroszt vagy ukránt tanuljak (nfo a leírásban)?

Figyelt kérdés

Angliában melóztam, közben online tanultam szoftverfejlesztőnek és most sikerült távmunkában elhelyezkedni.

Ukrajnából származom, a megspórolt pénzből felújítottam a családi házat, szóval most ismét Kárpátalján élek.

Viszont az a gond, hogy csak magyarul és angolul beszélek. Ugye munkámhoz nemis szükséges más (heti 20 órát dolgozom, korrekt fizetésért), viszont azért jó lenne tudni ukránul vagy oroszul.

Oroszul tudok valamennyire, épp csak lemaradok a közép szinttől, szóval erős alap. Ukránul gyengébben, az orosz tehát jobban megy, s eléggé tetszik a nyelv, szerintem szép. Ami még lényeges, hogy több "helyen" is találkozni vele, akár a virtuális világban is, eléggé elterjedt.

Viszont ugye mostanában eléggé úgy áll a helyzet, hogy egyetlen hivatalos nyelv van, s korlátozzák a más nyelveket használókat az országban, tehát ebből a szempontból az ukrán.

Ti melyiket választanátok a helyemben?

Fontos, hogy itthon, önállóan kezdek neki, oroszból több könyvem van, vettem fizetős appokkat androidra mindkét nyelvből, amik elég jók is, illetve filmeket néznék az adott nyelven (oroszul ebből is több van).



2019. okt. 14. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az orosszal többre mész:)
2019. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Ukrajnaban elsz, szegyen azert, hogy a nyelvuket nem tudod. Vegyulj veluk es megtanulod. Mindegyik beszeli az oroszt is, meg a 70 eves neni is.
2019. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Így van, ezért szeretném tudni az egyiket. Kérdés, hogy melyiket lenne jobb...

Eddig ugye külföldön éltem évekig, tehát emiatt nem tudom, mert nem használtam.

2019. okt. 16. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Mi lenne, ha mindkettőt megtanulnád? Ha már jól beszéled az egyiket, akkor a másikat már gyerekjáték lesz megtanulni. A két nyelvben a szavak 62 %-a megegyezik, vagy legalábbis azonos tőből fakad.
2019. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, végül melyik nyelvet választottad? :)


Megkérdezhetem egyébként, hogy Kárpátalján belül hol élsz?

2021. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!