Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Belevágjak a dán nyelvtanulásb...

Belevágjak a dán nyelvtanulásba vagy inkább válasszak valami "könnyebbet"?

Figyelt kérdés
Nagy szerelem volt a német nyelv, amit a mai napig imádok (felsőfokon beszélem) és ezután szeretnék elkezdeni egy harmadik idegen nyelvet (angol volt az első). A német iránti szeretetem miatt csak germán nyelvek jöhetnek szóba. Azon belül is hozzám a dán áll a legközelebb, elsősorban az ország, a kultúra és a könyvek/filmek miatt. Ugyanakkor erről mindenki le akar beszélni, mondván, hogy ez a legnehezebb germán nyelv a kiejtés miatt. Esetleg témában jártasak, valóban annyival könnyebb lenne a holland vagy a svéd, ha figyelembe vesszük azt is, hogy a dán az, ami valóban érdekel? Vagy ezt megtanulni esélytelen és tényleg inkább válasszam a könnyebbik utat?

2019. okt. 15. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt a nehéz megtanulni, ami nem érdekel.

Ha ez érdekel a legjobban, akkor tanuld ezt. Ne mások mondják meg, hogy mit válassz.

2019. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
En is nagyon szeretem a nemetet, szinten felsofokon beszelem, jelenleg svedul tanulok es ezt sokkal nehezebbnek talalom. Maga a nyelv nagyon tetszik,de nekem kotelezo tanulni (Finnorszagban elek) es szerintem borzaszto nehez, pedig azt gondoltam a nemet utan konnyu lesz, en is ugy hallottam,hogy a dan nehezebb, mint a sved,de errol erdemben nem tudok nyilatkozni. Ami biztos szerintem,ha az elejen tul leszunk konnyebb lesz, az elejen nagyon szokni kell a kiejtest, meg a svednel is, a nemet kiejtese ehhez kepest leanyalom. Szerintem, ha tetszik vagj bele a danba, vannak ettol sokkal nehezebb nyelvek is,a lenyeg, hogy az elejen ne add fel, mert szerintem csak elindulni nehez, elvileg a nyelvtan konnyebb, mint a nemete.
2019. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2#: megkérdezhetem hogyhogy a svédet tanulod?

Miért nem a finnet?

Nem lenne könnyebb? vagy Svédo-ban dolgozol?

2019. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
2. vagyok, finnul mar tudok felsofokon (allampolgar is vagyok), sved a 2. hivatalos nyelv, es a hivatasom is megkivanja,hogy beszeljek svedul, itt mindenkinek kotelezo altalanostol-egyetemig a sved ertese.
2019. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi bíztató válaszokat! #2 megkérdezhetem, hogy a svédet miért találod nehéznek? Csak a kiejtés miatt, vagy vannak más buktatók is? A dán nyelvtannal már ismerkedem, a német után valóban nem tűnik nehéznek, sőt, nagyon sok a hasonlóság is! Viszont a kiejtés elsajátítása nem tudom, hogy fog menni Magyarországról..
2019. okt. 15. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem a nemet annyira nem megy, nekem a norveg jott be a legjobban. Relativ egyszeru, gyorsan tanulhato nyelv es van atjaras a danhoz-svedhez. Egyedul a bokmål-nynorsk kulonbseg lehet buktato egyeseknek.
2019. okt. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, igen, foleg a kiejtes miatt, az elejen nagyon nehez megjegyezni is az uj szavakat es a hasonlosag se mindig segitseg,mert igy konnyu belekeverni nemet szavakat. Mondjuk en meg nagyon az elejen vagyok, szerintem ez csak az elejere vonatkozik, illetve en eleg gyors tempoban tanulom, ha neked van idod lassan tanulni az is nyilvan sokat segit.
2019. okt. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Folyékonyan beszélek dánul, ha vannak konkrét kérdéseid, írj bátran!
2019. okt. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszi, írni fogok! :)
2019. okt. 29. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!