Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teljesen kezdő szintről...

Teljesen kezdő szintről középfokú angolig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok és szeretnék tanácsot kérni, elsősorban az érdekelne, hogy kinek mi vált be leginkább nyelvtanulás terén?

Tankönyvek, alkalmazások, feladatgyűjtemények, bármi jöhet!

Teljesen alap szintről tanulnám nyelvet. Az is érdekelne, hogy ha nem iskolában kezdtetek el angolul tanulni, akkor hogyan tanultatok meg egy nyelvet (bármilyet), naponta mennyi időt szakítottatok rá?

Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 17. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Van, akinek a csoportos nyelvtanulás jön be. Valakinek az egyéni oktatás. Valaki magától kezd tanulni egy könyvből. Attól függ, mire és mennyire vagy fogékony, mi jön be neked.
2019. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Középfokú nyelvvizsgáig régebben átlagosan két tanévet számoltak - heti kétszeri órákkal, és persze otthoni munkával hozzá.

Ma már a nyelvvizsgák könnyebbek, mert a népesség butul. De lehet, hogy rád ez nem vonatkozik, akkor neked nem kell 2 tanév.

A népesség túlnyomó része ezen felül képtelen külső kényszer nélkül rendszeres munkára. Mindig van egy indok, most dobostortát sütök, most influenzás vagyok, most karácsony van, ma randira megyek, dolgozóknál havi zárás túlórája, pároknál a pár másik tagja keresztbe tesz a tanulásnak, mert egyszer meglátta a vele egynemű, de jóval szebb nyelvtanárt, stb. A refrén ugye általában a hát már nehogy pont ma tanuljak, majd holnap. :D


Én személy szerint a tanfolyam híve vagyok, mert ott az ember néha relaxál, mikor mást gyaktatnak, ugyanakkor abból is tanul. De tanfolyamot ki kell fogni, mert elsőnek lenni nem jó, nincs húzás, utolsónak lenni sem jó, mert az lehangoló. És a tanár stílusa persze vagy bejön, vagy nem. Nekem az ellenkező nemű, fiatal, jó ránézni, okos, humoros tanár jön be. :D


De tanultam egyedül is, egy könyvet végig, úgy,hogy csak elindítottak (két évvel előtte, 5 leckényivel :D ).

Egyedül tanuláshoz ugye kell egy olyan könyv, amit magyaroknak írtak. Ebbe mindig benne van az a veszély, hogy angoltalanságok fordulnak elő az olvasmányokban. Bár eza veszély egyre kisebb.


Hát ez csak pár gondolat volt.

2019. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne is álmodj róla, a nyelvtanuláshoz iszonyatos elszántság kell, de ez nem tűnik ki a te hozzászólásodból!


Először amúgy is magyar nyelvtannal foglalkozz, hogy meglegyenek a biztos alapok, hogy mi micsoda a nyelvtanban és minek mi a funkciója, nem egyből beleugrani a kútba!

2019. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Az, meg hogy a nyelvvizsgákat könnyítik, elég szomorú!


Én szigorítanám, nehezíteném őket, nem hogy könnyíteném!!

2019. okt. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csoportosnak semmi értelme magántanárhoz menj mindenképp. Hiába drágább csak veled foglalkozik. Csoportban nem a te fejlodésed a cél hanem hogy a tanár leadja az anyagot azt csá.
2019. nov. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Csoportban nem a te fejlodésed a cél hanem hogy a tanár leadja az anyagot azt csá."

Hát, biztosan jártál így, vagy tán te vagy az, aki leadja, azt csá? Akiket én ismerek, nyelviskolát, ott a tanulót végigviszik, majd büszkén jelenti vissza, hogy megvan a nyelvvizsga, és a tanár örül ennek, és statisztika is van róla.

2019. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Először is vedd meg szerintem a 1000 kérdések és válaszok könyvet, több szintben is árulják vedd meg a leggyengébbet abban nincs durva nyelvtani szerkezetek, sem ritka szavak. Persze a könyv előtt érdemes lenne YouTube-on nézni videókat. Van egy magyar lány aki nagyon szépen el magyarázza. Ha meg vannak az igeidők(az alapok) utána fogj bele a könyvbe. Javaslom angol videókat nézz magyar felirattal es ha fejlődsz olyan szintre akkor angol felirattal.
2019. nov. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én jártam csoportos angolórákra és nagyon jól tudtam tanulni vele hiába voltunk legalább 8-an a csoportban. De most már nincs időm rá, illetve inkább itthon nézek YouTube-os videókat ismétlésképpen. Ha kezdő vagy, akkor tudom ajánlani ezt a csatornát YouTube-on https://www.youtube.com/channel/UC_opqrgdefG5H-yFFb-EQgQ egy magyar lány tart kezdő angolt és jól magyarázza a nyelvtant is. Még nekem is tud újdonságokat mondani angolból.
2020. jún. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!