Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » We both got our permit - Mind...

We both got our permit - Mind s ketten megkaptuk az engedélyt. (nem szóbeli, hanem lapon igazolvány) ?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy a permit-et többesszámba kell e rakni?

2019. okt. 20. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem permit ha nem permission. We both got our permession.
2019. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* permission
2019. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De pont ezaz, hogy nem szóbeli engedélyről van szó
2019. okt. 20. 12:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen engedély, de tényleg inkább permit lesz az, vagy valami harmadik szó, permissiont írásos engedélyre nem hallottam még használni.

És én többes számban mondanám, de szabályt nem tudok rá, csak érzésből

2019. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

We both received/got our permits/authorisation.


Permit/authorisation is a written document to allow something.

2019. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
signed permission... written permission...
2019. okt. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De akkor a permit et mikor használjuk? Mi a különbség, a signed permission és a permit közt?
2019. okt. 22. 09:44
 8/8 anonim ***** válasza:
The countable noun permit (pronounced /ˈpɜ:mɪt/) refers to an official document that allows you to do something or go somewhere. The uncountable noun permission refers to when someone is allowed to do something. It does not refer to a document: You need to have a work permit before you can work.
2019. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!