Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy állandóan...

Miért van az, hogy állandóan könnyítenek a nyelvvizsgákon? Miért nem éppen nehezítenek?

Figyelt kérdés
Mert ha nehezítenének, akkor egyrészt a nyelvtudás magasabb szintjét követelné meg, másrészt kihullana a férgese. Így azok akik nem tanulnak eleget és kellően, még többet és alaposabban kellene tanulniuk. Ha meg nem, akkor így jártak, jobb is. Szóval minek ez az állandó könnyítés? A pénz miatt? Mert ugyanezt buktatással is el lehetne érni, ami szerintem hatékonyabb lenne.
2019. okt. 20. 13:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Sőt, én növelném a történelmi / irodalmi témák számát, hogy méginkább a lexikálisabb ismeretek felé menjen, hogy ne csak a nyelvismeretre, hanem a lexikális tudásra is alapozzon.
2019. okt. 20. 14:03
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor 1000-ből 1 kapna papírt!


Én pl. "imádom", amikor a sok kis takony lenyomja, hogy ő 12 évesen "pörfékt" angol, és mellette tanul japánul, RAJZFILMEKBŐL!!!

Múltkor valaki leosztotta a TOLMÁCS exemet, mert elmondta, hogy nem tudja élvezi eredeti nyelven a filmeket. Bezzeg ő még a szakmai dolgokat is úgy nézi és olvassa, csak...nem...akar, papírt róla. >:)

2019. okt. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
És annak aztán mi értelme lenne? Még szerencse, hogy nem ilyen hozzá nem értők kezében van a döntés, mint te. Lexikális tudás egy nyelvvizsgán? Most viccelsz? Én kutató vagyok, abszolút nem érdekelt sosem az irodalom és egyéb felesleges tudomány, angolul viszont tudok, révén, hogy a biológia nyelve az angol. Gondolom te ebből semmit sem értenél meg, de az persze szerinted rendben lenne igaz?
2019. okt. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nyugodtan lehetne a vizsgákon természettudományos téma is.


Ja és a feleletválasztós kérdéseket is visszahoznám, jó sok szivatós kérdéssel.


Hogy miért lenne jó? Hogy alaposan meg legyenek szűrve. Egyszerűen, hogy kihulljon a férgese. Hogy kiderüljön ki nem való oda.


A feleletválasztós kérdéseket nagy hiba volt eltemetni.

2019. okt. 20. 15:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre van az érettségi, nem a nyelvvizsga való arra, hogy az alapműveltséget felmérje.
2019. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 chtt ***** válasza:
47%
Itt a nagy lehetőség, kedves kérdező, menj tanárnak, és mutasd meg azoknak a puha, gyenge sz**knak, hogyan kell. :)
2019. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Ahova kell nyelvtudás, ott úgy sem a papírt nézik, hanem a tudást. Neked nem mindegy, h másnak van-e nyelvvizsgája, vagy sem? Mert nekem aztán tök mindegy
2019. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Márpedig a papír igenis bizonyít. Mert egy kritériumrendszerben bizonyítod a tudásod.
2019. okt. 20. 17:50
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom még nem dolgoztál egy percet sem
2019. okt. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hogy jön ez ide?
2019. okt. 20. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!