Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek autodidakta módon...

Szerintetek autodidakta módon is meglehet tanulni az ógörögöt vagy a latint?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám ,hogy nagyon úgy néz ki ,hogy csak az ókori nyelvekhez van valamiféle érzékem (más nyelvekkel is próbálkoztam nem ment),viszont ilyen nyelvekből nyelvtanfolyam csak Budapesten van (én mindszenti vagyok) ,a szüleim a nyelvtanfolyamot is csak nagyon nehezen tudnák finanszírozni (talán nem is tudnák) ,de utazásra végképp nincs keretünk ,mert akkor a nyelvvizsgára nem lesz pénzünk.Gondoltunk még a magántanárra ,de sajnos az is túl költséges lenne (megint csak utazni kellene).


Már nem szeretnék évet csúztani mivel már így is késésben vagyok úgymond mivel 11 évesen volt egy agyvelő gyulladásom ami miatt 2 évet veszítettem.


Szerintetek mit csináljak?



2019. okt. 21. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Már miért ne? Beszélni úgysem fogod.

[link]

Ajánlom neked az oroszt is.

2019. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2019. okt. 21. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:

"más nyelvekkel is próbálkoztam nem ment"

Oszt volt ezek között francia, olasz, spanyol vagy angol?

Mert ha igen, akkor a latin se fog menni.

2019. okt. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Duolingon van alapszintu latin, előzetes angoltudas szükséges. Mind a latin, mind az ógörög lényegesen nehezebb mind a mostani, ujkori nyelvek. Azt az energiát, amit pl az ógörög megtanulasaba fektetnel, jobban tenned, hogy használható angoltudas megszerzesere forditanad. Ha nem megy az angol, próbáld mas modszerrel:sokfele van, egyik biztosan jo neked.
2019. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát eddig angolt,németet,és szerbet próbáltam most az ógörögöt próbálom úgy néz ki ,hogy ez megy a latint még nem próbáltam csak azért gondoltam rá mert a latin közmondásokat szinte első hallásra megjegyzem.
2019. okt. 22. 00:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egyedül kezdtem latint tanulni még 14 évesen egy könyvtári könyvből. Igazából én nem jutottam vele sokra, az első pár névszó- és igeragozást meg tudtam tanulni, de sokkal jobb volt, mikor már rendesen, tanárral tanultam.

Szerintem, ha szorgalmas vagy nem lehetetlen, az alapok elsajátíthatóak egyedül, de amikor már komolyabb szövegeket kell fordítani (pl. Catullus, Cicero, Livius), akkor már jobb, ha van melletted tanár.

2019. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3: A nyelv nemcsak szavakból áll, hanem nyelvtanból is. Felejtsd el, hogy a modern nyelvek (angol, francia, olasz, spanyol) szerkezete egyszerűbb, mint a latiné! Van, akinek másként működik az agya, mint a tiéd, ezért ezek kevésbé mennek.
2019. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, biztos, hogy ezeket nekem kívántad írni?
2019. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!