Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 ev alatt meg lehet tanulni...

1 ev alatt meg lehet tanulni eszperanto nyelvet?

Figyelt kérdés
B2esre
2019. okt. 22. 06:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg, akár fél év alatt is.
2019. okt. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 év alatt egy hasznosabb nyelvet is meg lehet tanulni b2re
2019. okt. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nincs tanarra penzem sajnos :(
2019. okt. 22. 07:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És az eszperantót akkor hogy tanulnad?


Szerintem ha van egy minimális alapod mondjuk angolból, akkor lazán fel tudod hozni középfokra egy év alatt. Ott az internet, tudsz rajta mindent csinálni. Nyelvi teszteket, szavakat tanulni, kiejtést hallgatni, szabályokat olvasni. Emellett lehet sorozatot nézni eredeti nyelven, olvasni, híreket keresni angolul stb.

Nem lesz olyan popec kiejtesed, mint tanár mellett, de egy középfok teljesíthető internet mellett is.

Az eszperantóra sokan mondják, hogy könnyű, pedig nem egyszerű az sem, óriási a bukási arány. És igazából tök felesleges tanulni, még oneletrajzba sem irhatod bele, annyira ciki!

2019. okt. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Igen, egy középfokú szint eléréséhez "normál" tempó mellett kb. fél év szükséges, de egy év biztosan elegendő.

Én nagyon irigylem azok bátorságát, akik úgy mernek állást foglalni valamiről, hogy egyáltalán nem ismerik azt, és próbálják osztani az észt... :-(

Az eszperantó ugyanolyan élő nyelv, mint bármelyik másik, csak SOKKAL gyorsabban lehet megtanulni. Logikus és egyszerű nyelvtani alapokon nyugszik, a szókészlete pedig a latinhoz nyúl vissza. Éppen a logikussága miatt sokan hiszik azt, hogy nem is kell tanulni, ezért nem sikerül a vizsgájuk...

Az interneten sok ingyenes lehetőség van, de ezek általában csak kiegészítő eszközök egy normál tanuláshoz. A fizetős internetes tanfolyamok megoldást jelenthetnek, nem kötődnek helyszínhez vagy időponthoz, és az áruk is töredéke a magántanári költségeknek.

Az eszperantó tanulási lehetőségektről van egy összefoglaló oldal: [link] - érdemes alaposan végignézni.


Az eszperantó tök jó dolog, a nyelvvizsgán kívül is nagyon sok mindenre lehet használni - bár ezt sokan nem ismerik. Én magam jól beszélek oroszul, angolul és eszperantóul is, és a saját példámon keresztül tanusítom, hogy megéri megtanulni az eszperantó, egy különleges ablakot nyit a világra!

2019. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1 év alatt még a felsőfok sem lehetetlen több millióan beszélik a világon sőt vannak olyan emberek akiknek ez az anyanyelvük ciki beírni az önéletrajzba? Miért ha szlovákot vagy román nyelvet írok be az jobb?
2019. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet. Én 1 év alatt C2-esre tanultam meg. Ja, és nem költöttem tanfolyamra. Az #5-ös maga is fizetős tanfolyamokból él, azért húzza le az ingyenes lehetőségeket :-)
2019. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alapszinten pár hét alatt, magasabb szinten pár hónap alatt lehet elsajátítani.
2019. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Azert ciki önéletrajzba beírni, mert pontosan tudni fogja a hr-es, hogy lusta voltál angolul tanulni, inkább a könnyebb utat választottad. Hány munkahelyen kell itthon eszperantó? Na és angol vagy német? Gyakorlatilag az össze komolyabb munkahelyen legalább az angol elvàrás. Inkább abba told az időd szerintem,aminek később is hasznát veszed.

Az informatika és a természettudomanyok nyelve is az angol. Ezer helyen lehet használni a hétköznapokban. Így könnyebb is tanulni, hogy annyi helyről szembe jön.

2019. nov. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!