Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit értenek az "első nyelvvizs...

Mit értenek az "első nyelvvizsga" alatt, amikor a díj visszaigényléséről beszélünk?

Figyelt kérdés

Letettem a német középfokot (elsőre), de szeretném letenni a német felsőt és az angol közepet is.


Most akkor csak az egyik nyelvvizsga díját lehet csak visszaigényelni vagy minden az összeset, mivel nem csináltam kétszer ugyanazt a szintet?



2019. okt. 23. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak egyet.
2019. okt. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak egy vizsga díját lehet visszaigényelni, ami 2018. január 1-je óta az első megszerzett nyelvvizsgád. Azt nem veszik figyelembe, ha már ugyanabból a nyelvből más szinten volt sikeres vizsgád. Én is német B2 után csináltam a német C1-et és utóbbiról kaptam visszatérítést. Az viszont sajnos nem igaz, hogy a teljes vizsgadíjat visszakapjuk, meg van határozva egy fix összeg, idén ez 34.500 forint és akkor is csak ennyit kapunk vissza, ha a vizsga ennél drágább volt (én pl. 42.200 forintot fizettem az ÖSD-nek).
2019. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!