Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemes angol szavakat...

Hogy érdemes angol szavakat tanulni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el nemrég angolt tanulni - sajnos a nulláról, mivel iskolában németes voltam.


Azt hallottam, hogy angolból nem igazán célravezető szavakat tanulni, hanem inkább kifejezéseket.


Letöltöttem az Anki-t, illetve hozzá kártyapaklikat, illetve beszereztem egy 4500 szavat tartalmazó könyvet. De egyelőre nem igazán látom értelmét így a szótanulásnak.


Ehelyett azt találtam ki, hogy mindennap nézek különböző Youtube-videókat, amihez van felirat, illetve a kedvenc zenéimnek a dalszövegeit olvasom el, miközben hallgatom, és ezekből írom ki a számomra ismeretlen szavakat. Ezt a módszert ki is próbáltam, és sokkal könnyebbnek tűnt megjegyezni a szavakat.


Mi a véleményetek? ti hogy szoktátok?


Köszönöm!


2019. okt. 23. 17:35
 1/1 anonim válasza:

A Youtube is jó, meg a számok szüvege is, vagy akár sorozatokat, filmeket is nézz angolul szerintem (legtöbbször jobbak is úgy, mint szinkronnal ;)). A lényeg, hogy ne magyar felirattal nézd angolul, hanem angol felirattal, vagy felirat nélkül.

Illetve nekem az segített sok kifejezés, szófordulat megtanulásában, hogy egy olyan sorozatot néztem, amit magyarul már szinte kívülről tudtam. Így értettem a sztorit is, de közbe angolul ment. Az elején észrevettem, hogy sokszor inkább a magyar szüveg megy alatta a fejemben, de ahogy teltek a részek, szépen átállt az agyam, és tényleg, pl kifejezések, amiket sokszor használnak benne, nagyon megragadtak.

Azóta mindig az új sorozatonak is angolul kezdek neki, néha nem értem esetleg a szorit, de egyre inkább igen.

Az biztos, hogy idő kell hozzá, nem egyik napról a másikra megy. De hamar bele lehet jönni, és onnantól mindig egyre jobban fog menni. :)

2019. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!