Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet egyszerre több...

Hogy lehet egyszerre több nyelvet használni?

Figyelt kérdés

Angolból és németből van felsőfokú nyelvvizsgám, de a jelenlegi munkám során egyik nyelvet sem használom, így a vizsgák óta már biztosan sokat felejtettem. (Angolból 2,5 éve, németből a nyáron vizsgáztam.)


Hamarosan munkahelyet váltok, ahol az angol kelleni fog. A német viszont sajnos továbbra sem. Nem tudom, hogyan húzzam fel újra az angolom és hogyan tartsam szinten a németem, hogy azt se felejtsem el addig, amíg esetleg jól jöhet.


Ráadásul szerettem volna elkezdeni egy harmadik nyelvet is, ami érdekel és ami vonz (az angol és a német kötelező volt, sosem szerettem őket, csak tanulni kellett). Viszont így nem merek belevágni harmadik nyelvbe, mert félek, hogy akkor méginkább csak elfelejteném a másik kettőt.. Hogy lehetne egyszerre 2 nyelvet szinten tartani és elkezdeni egy 3.at? Mások hogy csinálják?


Minden tippet, tanácsok köszönök előre is!



2019. okt. 25. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
En ugy csinalom, hogy eleve tobbnyelvu orszagban elek es a csaladban is ezeken a nyelveken kivul hasznalunk mast is. Otthon ugy csinalnam, hogy ismerkednek kulfoldiekkel, akar neten is, csak igy tudod,ha a munkahelyeden nem kell hasznalni.
2019. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Vannak reptéren (jegyeladó, check in) és szállodában (recepciós, pincér) dolgozó ismerőseim, ők jól szinten tudják tartani magukat. Vagy esetleg a múzeumi dolgozó, idegenvezető is ilyen, a lényeg, hogy olyan helyre menj, ahol vannak németek (angol az mindig kell mindenhova, ami kicsit is nemzetközi).
2019. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Érdemes kommunikációs órákra járni, partnereket keresni, nyelvenként heti 2x 2 órát. Több nyelven beszélek, de ha nem használom, gyorsan kopik. Időt kell rá fordítani és használni kell, ha meg akarod tartani.
2019. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat olvasok idegen nyelven (pl. regényeket), és amikor magamnak "szövegelek", akkor gyakran angolul vagy németül szoktam. Napi fél óra olvasás két-három hétig már elég, hogy lendületbe jöjjek, beszélni is tudjak. De azt én is érzem, hogy az emberekkel történő élő beszéd hatékonyabb lenne, meg azt is, hogy a francia, amit nem használok, mennyire hátrányban van az angolhoz képest (beszélnem angolul sem kell, de írni-olvasni sokat, folyamatosan).
2019. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olvasással, filmnézéssel, de laginkább beszéddel, erre kell valahogy módot keresni. Sajnos a gyakrabban használt nyelv mindig elnyomja a kevésbé használtat.
2019. okt. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


#2 szakmát nem váltanék, szeretem, amit csinálok. Januártól az új helyemen már fog kelleni az angol szóban és írásban is rendszeresen. Egyelőre próbálok sokat olvasni és filmezni angolul, hogy kicsit visszajöjjön, mivel az elmúlt 1-2 évben nem nagyon használtam, csak külföldi nyaralás alkalmával.


Németet fogalmam sincs, hogy tudnám szinten tartani. Most arra álltam rá, hogy a német RTL-en nézem a híradót, de többre nincs kapacitásom a munka és az angol mellett.


#3 hol találhatnék Budapesten ilyen kommunikációs csoportot vagy hasonlót? Te esetleg jársz valahová? Vagy ismersz ilyen helyeket?


Illetve még az lenne a kérdésem mindenkihez, hogy így ismerve a körülményeket, felelőtlenség lenne belevágni egy harmadik idegennyelvbe? Az angolt sosem szerettem, csak kötelező volt és tanulni kellett, a németet mindig is imádtam, de hasznát jelenleg nem veszem. A harmadik nyelv meg olyan, amit még a németnél is jobban imádnék, de ennek ellenére nem lenne jó, ha az angol vagy a német rovására menne.

2019. nov. 3. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!