Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen képzettség, végzettség...

Milyen képzettség, végzettség kell ahhoz, hogy nyelvi magántanári vállalkozást indítsak?

Figyelt kérdés
Nem nyelvtanári diplomám van (hanem 2 másik és nem szeretnék harmadikat csinálni), viszont a főállásom mellett szeretnék angolt és németet oktatni egyéni vállalkozóként Kata adózással. Úgy tudom, hogy ez nem engedély, és nem bejelentés köteles, valamint mivel magántanárként oktatnék, ezért végzettség, képesítés sem kell hozzá. Szeretném rendesen, bújkálás nélkül, leadózva csinálni. Mit tudtok erről, kell hozzá végzettség? Esetleg van valami javaslatotok ehhez kapcsolódóan?

2019. okt. 29. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyelvtanári diploma nélkül felejtsd el az egészet.

Nem lehet.


Másfelől, amugy is felejtsd el mert szarul fizet. Millió adó, millió engedély, ne légy ilyen gyerekes. Légy alkalalmazott jó fizetéssel, és nem fog fájni a fejed.

2019. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs előírva hozzá végzettség. Ebben:

[link]

Nincs a nyelv és a tanít keresésre más, mint a jelnyelv és a javítóintézeti tanár.


Azonban a Kata az bizonyos tevékenység-volumen felett jó,

annak, aki lelkileg bírja a kötelezettségeket. Voltam régen ilyen szerkezetben, bár nem tanításban, hanem kivitelezésben. Két hónapig nem jött munka, akkor egy hónapig a három hónapi befizetésre dolgoztunk. :D

2019. nov. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, köszönöm a hozzászólásod :) Tudom, hogy kemény lesz, de ami nem öl meg... :D Ezt az oldalt néztem én is a végzettség miatt, akkor nem hibáztam.
2019. nov. 16. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!