Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszban hogyan célszerű a...

Oroszban hogyan célszerű a főnév/melléknév ragozást, eseteket tanulni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 2. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen tankönyvből tanulsz?

Mi annak idején a Ключ 1 hátuljában lévő táblázatokat "magoltuk" be, szerintem ez sem egy rossz taktika. Tudom, sokan ellenzik a magolást, mert semmi értelme, meg blablabla. De a nyelvtan az alapja az orosznak (szerintem). Rosszabb, ha 1 hét után beszélsz helytelenül oroszul, mintha egy hétig magolnád a táblázatokat, és utána kezdenél el beszélni helyes(ebb)en.:)

(((Mert vannak, amik rosszul rögzülnek. Azt sokkal nehezebb lesz később kiiktatni.)))

2019. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sag sa sagom c. könyvből, a táblázatok megvannak teljesen, minden esettel, nemmel. Azzal próbálkozok, hogy párba írok melléknevet főnévvel, minden esetben. Mások azt írták, hogy az is egy módja a nyelvtan tanulásnak, hogy sok szöveget kell olvasni és egy idő után érzésből fog jönni, csak hát ez gondolom jó pár év. :)
2019. nov. 3. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!