Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek eltudja felejteni...

Szerintetek eltudja felejteni a magyar nyelvet, aki felnőttként költözött külföldre?

Figyelt kérdés

Pl 20on éves korában elköltözik valaki, kint csak külföldi barátai vannak, nincs magyar ember az életében, csak a családdal használja a magyar nyelvet.

Nagyon megkopik a magyar nyelvtudása egy ilyen személnyek? Kialakulhat akcentusa, magyar nyelvet illetően?



2019. nov. 5. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelvet ha tanult az ember, azt nem felejti el, pláne, ha anyanyelvről beszélünk. Ha nincs kivel ezen a nyelven kommunikáljunk, úgy idővel a szókincsünk megfogyatkozik. De a nyelvet magát, nem felejtjük el.

Ha ismét olyan közegbe kerülünk, ahol ezt az adott nyelvet beszéli mindenki, vagy sokan, akkor folyamatosan eszünkbe fognak jutni a szavak, kifejezések, ragozások stb.

És igen, kialakulhat akcentus is, ha hosszú időn keresztül csak egy másik nyelven tudunk beszélni. Ez utóbbi még akkor is megfigyelhető, ha országon belül egy másik tájszólást használó közegbe kerülsz, egy idő után átveszed az ő akcentusukat.

2019. nov. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Én például kizártnak tartom, hogy bárki elfelejtse az anyanyelvét, főleg olyan, aki 20+ évesen költözik külföldre.

Én 13 éves voltam amikor külföldre költöztünk, magyarokkal nem volt közeli kapcsolatom sosem, neten is általában az angol kontent között bóklászok. Azóta egyetemre járok, ahol szintén minden magyarmentes.

Mint láthatod tudok magyarul írni-olvasni, bár néha elírok ezt-azt, leginkább az egybeírás/különírást tévesztem el a leggyakrabban.

Néha elő szokott fordulni, hogy nehezebben jut eszembe egy magyar szó, mint mondjuk egy olyan amit nem használok minden egyes nap. Az angol megfelelő van hogy hamarabb eszembe jut, de igazából ezek csak ilyen max 5 másodperces hatásszünetben bizonyulnak meg egy párbeszédben.

Mondták már, hogy kicsit furán beszélek, és olyan mintha nem tájszólásom lenne, hanem inkább akcentusom, de ezeket ritkán észrevenni, leginkább akkor ha csendes körülményben hallgatsz engem összefüggően hosszabb ideig beszélni, és pont akkor érkeztem Magyarországra mondjuk.

De ez a mindennapokban nem tűnik fel senkinek, csak azoknak akik nagyon figyelnek a kis részletekre, és mondjuk jártasabbak a nyelvekkel.


Szerintem ahhoz tehetség kell, és elképesztően szivacsos agy, hogy bárki el tudja felejteni a magyart 20 éves kora fölött. Az inkább durva rájátszás lesz.

A 20+ már egy olyan kor, amikor elvileg nem tudsz idegennyelvet megtanulni úgy, hogy egy hajszálnyi akcentusod se legyen. Ismerek ilyen személyt egyébként aki 20 évesen költözött Angliába, most 50, és megtéveszthetetlen és jellegzetes akcentusa van. Több ilyet is ismerek egyébként, hétköznapi emberből is, meg egyetemi tanárból is ilyet.


Szóval a saját tapasztalataimból ítélve, az a válaszom a fő kérdésre, hogy ez lehetetlen, hacsak nem szándékos és megjátszott.

2019. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
En 21 evesen koltoztem kulfoldre csalad nelkul. Azota sincs magyar a kozelemben, most 30 eves vagyok. En nem felejtettem el es akcentusom sincs, viszont ismerek olyanokat, akiknek hatalmas az akcentusuk pedig kozelibb orszagba mentek, ahonnan egyszerubb hazajarni pl. Ausztria, Nemetorszag. Szoval ez is, mint minden az adott egyentol fugg.
2019. nov. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!