Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat?

Mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés

Ismét elakadtam egy mondat fordításában, ehhez szeretném a segítségetek kérni.


I dont know about a commoner like me,

but for a gentleman such as yourself not to lend a hand to a lady in distress...


Az "I dont know about a commoner like me,

but for a gentleman" mondatrészt nem igazán tudom értelmezni, legalábbis helyesen összerakni.


A mondatot eddig így fordítottam le darabokban: ..... egy hozzám hasonló közember .....

De mint egy önhöz hasonló úriember nem nyújt segítő kezet egy bajba jutott hölgynek…


Előre is köszönöm a segítséget!



2019. nov. 8. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

commoner - kozonseges ember

in distress- gyotrodesben/banatban


Hat nem tudom... en mint kozonseges ember, de on mint egy uriember ne segitene egy banatos/szenvedo/gyotrelmekben szenvedo holgynek


Az in distress-t ird a sztori megfelelojenek, de nem bajban jutottat irnek.

2019. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
100%

Pedig az a magyar megfelelője: bajba jutott, bajban lévő (esetleg szorult helyzetben lévő, de az nem annyira elterjedt:)

Ha három pont van a végén, lehet akár ez is:

Mit sem tudok egy hozzám hasonló átlagemberről (átlagember viselkedéséről), de hogy egy olyan úriember, mint ön, nem segít egy bajba jutott hölgynek... (és akkor itt a hangsúlyból érezni kellene, hogy hallatlan:))) - és persze lehet "önhöz hasonló úriember is", csak nem akartam ismételni.

:)

2019. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

"Pedig az a magyar megfelelője: bajba jutott, bajban lévő"

Hát ez így van, itt egy bizonyíték rá:

[link]

2019. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. nov. 14. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!