Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az üzleti és a...

Mi a különbség az üzleti és a gazdasági szaknyelv között?

Figyelt kérdés

pl. angol nyelvvizsga

Van mindkettő féle könyv, és szerintem van különbség, csak nem igazán tudom, hogy micsoda.

Köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 8. 22:26
 1/3 A kérdező kommentje:

Például egy nyelvkönyvre az van írva, hogy a gazdasági nyelvvizsgára való, de "smart in business" felirat is van rajta. A leírása még jobban összezavar...

Rövid tartalom:

Felkészítő- és gyakorlókönyv a középfokú gazdasági nyelvvizsga írásbeli részére a Corvinus Nyelvvizsgaközpont Gazdasági szaknyelvi vizsgafelkészítő sorozatának részeként.

Könyvünk teljes körű felkészítést nyújt minden akkreditált középfokú (B2 szintű) gazdasági/üzleti nyelvvizsga írásbeli részére, különös tekintettel a Corvinus Nyelvvizsgaközpont gazdasági szaknyelvi vizsgájára. Ajánljuk tanórai használatra a gazdasági szaknyelvi képzés során, de kiválóan alkalmas önálló tanulásra is mindenki számára, aki érdeklődik az angol üzleti nyelv iránt. Könyvünk a korábbi nagy sikerű Test by Test (nyelvismereti tesztkönyv) és Text by Text (olvasott szövegértés tesztkönyv) című kiadványaink teljesen újraírt és íráskészség-feladatokkal kibővített utódja.

2019. nov. 8. 22:38
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Én idén tettem le a Corvinus gazdasági szaknyelvi nyelvvizsgáját, és tudtommal nem létezik külön gazdasági és üzleti nyelvvizsga, egyfajta szinonimaként használják őket. Egyébként szerintem logikus a feltételezésed, hiszen az üzleti szakokra vonatkozó nyelvvizsgát(pl.kereskedelem és marketing) ésszerű lenne elkülöníteni a hagyományos közgazdasági szakok nyelvvizsgáitól, de tapasztalatom szerint az üzleti és a közgazdasági szakok hallgatói is ugyanazon a szaknyelvvi nyelvvizsgán vesznek részt.Ez a témakörökön is meglátszott, az üzleti élethez szorosabban kapcsolódó, valamint közgazdasági témákkal is egyaránt találkoztam. :)

2019. nov. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😊😊
2019. nov. 9. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!