Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

A Közös Európai Referenciakeret szerint ennyi idő alatt lehet eljutni ezekre a szintekre:


A2 - 180-200

B1 - 350-400

B2 - 500-600

C1 - 700-800

C2 - 1000-1200


Az angolt én teljesen előröl kezdem, mivel sosem tanultam iskolában.


Készítettem egy tervet, és kiszámoltam mennyi időbe telne megugrani ezeket a szinteket.


Hétköznaponként 2-3 órát tudnék befektetni a tanulásra, hétvégéken pedig 5 órát, illetve a holtidőket is hozzáadtam ami hétköznaponként napi plusz 80 perc (például utazás közben).


Jelenlegi számításom szerint ez 7 hónap alatt 750 óra bekekttetett időt jelent, tehát C1-es szint.


Mennyire lehet ennek hinni? Van ennek valóságalapja szerintetek?


Kemény, kitartó tanulással, szinte a legjobb anyagokkal és módszerekkel tanulva lehetségesnek gondoljátok?


Köszönöm a válaszokat!


2019. nov. 10. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kemény, kitartó tanulással igen, lehetséges. Attól is függ, hogy van-e már tanulási rutinod. Én a harmadik nyelvemet tanulom, és mindenki odavan, hogy 500 szót tanultam meg múlt héten. Nem akkora csoda ez, van mire építenem, más nyelvekből.


Csináld és meglepődsz majd, milyen jól megy! Hajrá!

2019. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek a számok biztosan olyanokra lettek kitalálva, akik a végtelenségig tudnak koncentrálni, nincs olyan hogy elbambulnak meg ilyenek.

Egyébként változó, mindenkinek más az affinitása, ha valaki tud már előtte több nyelvet, annak van módszere, hogyan haladjon, ha ráadásul közös nyelvcsaládba tartoznak, akkor a hasonlóságok miatt még könnyebb lesz.

De szerintem ha egyenletbe akarnám rendezni akkor S=idő*motiváció^2*módszerek^3, szerintem az idő az ami legkevésbé számít, de azért az is fontos, de az hogy hogyan használod ki az sokkalta jobban számít, legalábbis én így tapasztaltam magamon.

2019. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


Igazából azért állok ehhez szkeptikusan, mert amilyen könyveket beszereztem (English Grammar in Use kezdőtől a haladóig, illetve szókincsfejlesztő könyvek, Effortless English stb.) nem hinném fellehetne dolgozni őket tisztességesen ennyi idő alatt.

2019. nov. 10. 15:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a könyvek feldolgozása a célod, hanem a nyelv használata, nem?


Az, hogy mennyi idő alatt lehet bemagolni 2 könyvet az más kérdés.


Angolul 7 hónap alatt meg lehet tanulni beszélni, olvasni. Használhatod társalgásra, filmnézésre, nem veszel el külföldön.


Specifikáld jobban a célod, mert a "mindent tudni 7 hónap alatt" nem fog menni. Egy középfokú nyelvvizsga vagy gond nélkül telefonálni valakivel hétköznapi témában, stb. az igen.

2019. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a nyelv használata a cél, de a könyveket szeretném tisztességesen átvenni, hogy minden nyelvtani szabályt a gyakorlatban tudjak alkalmazni - ezt értettem a könyvek feldolgozása alatt. Tehát, hogy nem csak megtanulom, hanem addig tanulom, amíg meg nem értem, és alkalmazni nem tudom.
2019. nov. 10. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a vizsga a célod, akkor igen, akkor nyelvtanozz is. Ha ilyen szinten szeretnél beszélni , akkor hagyd a nyelvtant két-három hónap után, és keress egy itt élő külföldit, akivel beszélgethetsz napi egy órát.


Tanultál előtte más nyelvet? Németet? Franciát? Ha igen, meg fogsz lepődni, az angol mennyivel könnyebb.

2019. nov. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem a nyelvvizsga a célom. Németet tanultam, de az angol nekem nehéznek tűnik így elég nekifutásra, leginkább a kiejtéssel vannak bajok.


A célom: megértetni magamat külföldön, illetve szeretném a filmeket érteni, illetve az angol nyelvű irodalom nagy részét megérteni.

2019. nov. 10. 20:28
 8/9 A kérdező kommentje:
első nekifutásra*
2019. nov. 10. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Van egy pár jó egynyelvű angol szótár, például az Oxford Advanced -papíron a papírtól függően 1-1,5 kg, de a legteljesebb a nagy Webster, az 4 kiló 20 deka, az előszavában azt mondja, hogy ebben a több százezer címszóban gyakorlatilag minden szó benne van, amivel angolul olvasó találkozhat. Tegyük fel, hogy félmillió címszó van benne, akkor a C2-hez szükséges 1000 órában csak óránként valóban 500 szót kell megtanulnod, és tádámm, kész az angol nyelv.


Kevésbé szofisztikált agyberendezésűek talán megpendítenék azt, hogy a legjobb egy nyelvtanulókönyvsorozaton végigmenni, mert abban van vezérfonal, annál a gyakorlatokban nincs olyan szó, ami előtte az olvasmányban ne fordulna elő, stb, de igazad va, le vannak kakkantva a kevésbé szofisztikált agyberendezésűek.


Volt egy haverom, akinek az volt a mániája, hogy fehéren nem megy ki a strandra napozni, mert kinevetik, tehát otthon a kertben napozott azért, hogy a strandon napozhasson (de aztán mindig elmúlt a nyár). Ez jutott eszembe, mikor olvasom, hogy az angol irodalom nagy részét úgy akarod megérteni, hogy előtte mesterségesen átveszed az angol irodalom nagy részének szókincsét és nyelvhasználati kérdéseit. Lehetne egy olyan út is, hogy elkezdesz olvasni középfok környékén, oszt szeded fel a szavakat (ez a fehéren kimegyek a strandra jelenség).

2019. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!