Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy döntenètek?

Ti hogy döntenètek?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni, de soha életemben nem ment az angol. Általában a tanáraim olyanok voltak, hogy filmet néztünk minden órán, megutàltam az egészet, az érettségim angolból épphogy kettes lett. Igen, hibás vagyok, nagyon hülye vagyok belőle bevallom, de a munkám során hasznàlnom kell, szóval azért nem vagyok teljesen nullàn. Ti a helyemben nyelvvizsgàznàtok angolból vagy belekezdenètek egy új nyelvbe? És milyen fajta vizsgàt tegyek? Melyik megfelelő a diplomàhoz? Az eszperantó kizárva, más könnyű nyelv meg nem nagyon van, ha jól tudom.

Csak értelmes válaszokat kérek!


2019. nov. 11. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes az angolon dolgozni, hiszen az egy olyan nyelv, amit a világon bárhol megértenek. Ha már van egy alapod, akár minimális is, az is sokat számít szerintem. És a nyelvtan része is könnyű a többi nyelvhez képest.

Én a helyedben nekifeküdnék, minthogy egy teljesen idegen nyelvet elkezdjek, de csak saját vélemény. Sok sikert!

2019. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is dolgozz az angolon, ne másba kezdj bele, ma már nagyon alap az angol, azzal mész a legtöbbre és a legtöbb helyen azt várják el. Ha nem megy, tegyél le egy könnyebb fajta nyelvvizsgát, nézz utána, melyek a könnyebbek.

Az angolon kívül van tapasztalatom a némettel és a spanyollal, az olaszról és a franciáról valamennyire ismerősöktől hallottam és ezekhez viszonyítva tényleg az angol a legkönnyebb.

2019. nov. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!