Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo Japán középszintű...

Origo Japán középszintű nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Genki könyvek nyelvtanával és 300+ kanji-jával vagyok tisztában ami N4-es szint. Az origós nyelvvizsga milyen szintre rakható be? Hány kanjit és mennyi plusz nyelvtant kéne megtanulnom és honnan?Elég az ha felkészülök az N3-as vizsgára és elmegyek origósan nyelvvisgázni? Próbafeladatok vannak?

2019. nov. 11. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem a JLTP-re mész? Amikor egyetemen tanultam, alapból csak erről a nyelvvizsgáról beszéltek. A honlapjukon is vannak hozzá hivatalos, ingyen letölthető vizsgafeladatok, ez a hivatalos japán nyelvvizsga.
2019. nov. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eredetileg arra akartam menni, aztán egy szóbelire, hogy kapjak érte érettségi pontokat(mivel a végzős évemben vagyok). Azonban lecsúsztam a decemberi jelentkezési határidőről, és így maradt az origós közép.
2019. nov. 11. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnalom. Akkor viszont könnyebb. Az összes magyar nyelvvizsga könnyebb, mint egy nemzetközi.
2019. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Én csináltam origó középfokot, de ez kétnyelvű nyelvvizsga, vagyis van fordítás rész is.


Azért a jlpt-t nem hasonlítanám egy origó nyelvvizsgához, hiába nemzetközi. Az Origó japán B2 kb. az N3 és az N2 között van.


A JLPT n!-ez ugyan középfoknak ismeri el a "NYAK", bár az N4 nagyon, nagyon messze van a középfoktól :) Japánból az origó nyelvvizsga középfokon ugyanolyan nehéz, mintha pl. angol nyelvből csinálnál egy origó középfokot, tehát ide nem elégg 300-500 kandzsi ismerete. Ráadásul még a hallott szöveg olvasása is ku.va nehéz.


Amúgy japán, kínai és bulgár, ógörög nyelvből MEGSZŰNIK az origó nyelvvizsga... Sokan úgy tudták eddig akkreditáltatni az N4,n3,n2-es nyelvvizsgájukat, hogy csináltak hozzá origó szóbelit, így pl. N3 nyelvvizsga + Origó B2 szóbeli = komplex egynyelvű nyelvvizsga, azonban ez a lehetőség meg fog szünni.


Japán, kínai nyelvből 2020 februárjában tudsz utoljára vizsgázni Origó rendszerben...


Egyébként, ha ennyire origóznál, akkor gondolom folyamatosan, folyékonyan beszéled a nyelvet, így pl. egy japán emelt érettségit simán meg is tudnál csinálni, ugye? Mert 60% fölött az már középfokú nyelvvizsgának is számít.

2019. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!