Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemetorszagban elök, a Technik...

Nemetorszagban elök, a Techniker foglalkozas egyenlö a mernök kikepzessel?

Figyelt kérdés
A baratom nemet, es Nemetorszagban el. Mindig azt mondja magarol masoknak, hogy ö Techniker. Bar allitolag egyetemet vegzett, diplomaja Versorgungsingenieur. Nemetorszagban ez alltalanos, hogy a mernököket Technikernek nevezik?

#Németország #Techniker
2019. nov. 12. 06:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, a techniker az technikus.
2019. nov. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy a Techniker szo szerint mit jelent magyarra szoszerint leforditva.
2019. nov. 12. 07:13
 3/10 A kérdező kommentje:
A kerdesem az,hogy a mernököket,ez esetben a Versorgungsingenieurokat Technikernek mondjak Nemetorszagban?Regota D-ben elök valaszat kernem,köszönöm.
2019. nov. 12. 07:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt két dolog keveredik.

A barátod végzettsége Versorgungsingenieur, a munkaköre meg Techniker.

Egy Technikernek nem kell mérnöki diploma, és egy Versorgungsingenieur, vagy bármilyen más Ingenieur meg dolgozhat akár kukásként is.

Azaz a végzettségnek és a munkakörnek nem sok köze vagy egymáshoz, legfeljebb vannak munkakörök, ahol szükséges egy bizonyos végzettség.

Én pl gépészmérnök vagyok, de Konstukteur munkakörben dolgozom, amihez elég lenne a Techniker végzettség is, az azonban nem gond, hogy ennél magasabb a végzettségem.

Ha valaki megkérdezi, mi a végzettségem, akkor az gépészmérnök, ha azt, hoyg mi a foglalkozásom, akkor az Konstukteur.


De Németországban egy mérnököt mérnöknek /Ingenieur-nak neveznek, a Techniket meg magyarul technikust jelent.

2019. nov. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A ma 07:46-os vagyok, az lemaradt, hogy 30 éve élek itt.
2019. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vodafonelive ***** válasza:
Kedves utolsó! Ha szabad megkérdeznem hogy-hogy ilyen munkakört végzel, hogy ha megy a német és mérnök vagy? Épületgépész lennél vagy géptervező autóipari cégnél? Én fél évet dolgoztam kint és láttam ott külön kezelik a tervezőt meg a rajzoló droid "kontruktőrt". Esetleg a kevesebb felelősség, kevesebb pénz, haza nyugodtan mész a családhoz és idegesség nélkül fekszel le aludni?
2019. nov. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy autóipari cégnél dolgozom, ez a munkakör az, ami nekem megfelel, ez érdekel, de ez nem a"rajzoló droid" munka, hanem igen sok tervezés is van benne, mert föleg design-nek dolgozom, emellett csoportvezetö vagyok.

Másrészt egyáltalán nem járok vissza MO-ra, nem küldök pénzt, itt élek, itt van minden kapcsolatom, szóval nekem tökéletesen jó így is.

2019. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vodafonelive ***** válasza:

Köszönöm! Nekem a kint léttel a Technikusi munkák csak a rajzolásban/modellezésben merültek ki, mert a mérnök számolt, tervezett, skiccelt. (Élítőipar, de lehet ott ez a jellemző)

Nem gondoltam, hogy a Te szinteden ennyi mindent kellett csinálni.

2019. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínü, hogy egyes cégek közt is van különbség, meg a szakterületek közt is.
2019. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ez mellékvágány, de ha már egy odaki élő műszaki olvassa, hadd írjak.

2004-2005 körül, mikor egy német tulajdonú nagyvállalatnál dolgoztam (Magyarországon), égnek állt a hajam, mert jött egy német anyavállalati tanácsadó, aki tájékoztatott arról, hogy ott kint kezd az a nézet elerjedni, hogy nem kell túlzásba vinni a végzettséget, nagyon sok munkára technikus is elegendő, és a következő 10 mondaton belül elegánsan/észrevétlenül rátért arra, hogy a mérnök az egy túlfizetett ingyenélő...

És a másik gondolat, amit el kívánt ültetni, az az volt, hogy a mérnököt odakint már nem alkalmazzák utcaseprőnek (szóval kisebb igényű munkakörbe), elvégre ahhoz túl képzett, és nem jogos elvennie az esélyt mások elől.

Szóval lettek ilyenek a valóságban?

2019. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!