Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a budapesti Cosmopolitan Nyelviskolával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

[link]


Tanult valaki náluk?

Beszédközpontúság lenne nekem a fontos, nem is elsősorban a felsőfokú nyelvvizsga a cél (most kb. középfokon vagyok), bár az is, de leginkább a gyakorlati aktív nyelvtudás.


Tényleg hatékonyak?


Nem az típusú nyelviskola, amelyik a pénzt kéri el, aztán gyengén oktat?


Köszi!



2019. nov. 12. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én jártam több tanfolyamra is a Cosmopolitanbe, én összességében meg voltam elégedve. Ár:érték arányban szerintem nagyon jó. Ugyanakkor nyilván tanárfüggő is a dolog. Nagyon sokan tanítanak ott és nyilván van köztük színvonalbeli különbség. Angolból Danit vagy Ádámot tudom ajánlani, ők tényleg nagyon profik. Jó ütemben haladtunk az órákon, sokat beszéltettek minket. Viszont Enikőt ilyen szempontból nem ajánlom, vele csak a munkafüzetet töltögettük meg nyelvtanoztunk és szinte alig beszéltünk. Ugyanakkor felhívom a figyelmed rá, hogy minden tanfolyam mellé adnak +50 óra kommunikációs tréninget. Ezek általában péntek délután/este és szombat délelőtt vannak. Az a srác, aki azokat tartja, nagyon-nagyon jó! Azon az órán végig csak beszéltek, minden héten más a téma. Általában politika, környezetvédelem, napi aktualitások, állásinterjú tréning, stb. Tehát hasznos és életszerű topikok vannak. Erre mindenképpen érdemes eljárnod. Számomra ez még hasznosabb volt, mint maga a rendes tanfolyam. Nekem ezután meglett a felsőfokú nyelvvizsgám is elsőre.
2019. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, főleg, hogy ilyen részletesen leírtad, így az igazán informatív.


Az elsőre meglett felsőfokú kapcsán kérdezném, hogy amikor elkezdted a tanfolyamot, akkor középfokon voltál? Melyik kurzust végezted el? Melyik szintűt?

Hány tanfolyamot csináltál a középfokú után a felsőfokúhoz?

2019. nov. 27. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Általánosságban egy nagyon jó nyelvsuli. Van egy igen jó és támogató, motiváló atmoszférája. "You can ;)"


A tanárok többsége nagyon jó - nyilván ez is olyan, hogy mindenkinek más jó. Ár-érték jó.


Ami néha zavaró, hogy a csoportban előfordul, hogy nincsenek egy szinten a tanulók. Nemegyszer teljesen kezdő kerül össze olyanokkal, akik már korábban akár 4-5 évig is tanulták a nyelvet mondjuk gimiben. Ami jó, hogy ezt nagyon ügyesen kezelik a tanárok.


Egyetlen dolgot nem kedvelek, hogy a recepción nem hajlandók elárulni, hogy melyik tanár viszi majd a csoportot. Nekem, mint tanulónak miért ne lehetne preferenciám? A pénzemért miért is nem válogathatok, hogy nekem melyik tanártípus jön be jobban?!


Bárkinek ajánlom a sulit egyébként és szoktam is.

2020. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!