Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az egyetemi felvétel alapkövetelménye a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti cikk alapján ez a követelmény hivatalosan is eltörlésre került. Ti hogyan vélekedtek erről? Kérlek, ha kommenteltek, azt is írjátok meg, hogy hány évesek vagytok!


26/F



2019. nov. 15. 13:06
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
42%
30+ évesen úgy gondolom, hogy aki képtelen egy idegen nyelvből egy nevetségesen egyszerű középfokot összerakni, az nem érdemel érettségi bizonyítványt. Nem értek egyet azzal, hogy ezt eltörlik.
2019. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
47%
Alapelvárás lenne 1 nyelv középfokon, mindenkinek. Várom, ,hogy meg merjék lépni. N35
2019. nov. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
A diplomához mindenképpen kell. Aki az egyetemen nem tanul nyelvet, annak ígyis-úgyis külön tanárhoz kell fordulnia. Egy "nevenincs" középiskolába jártam, az oktatás sem volt a leghatékonyabb, de otthoni ráfordított idővel, mégis fel tudtam készülni nyelvvizsgára.
2019. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
11%

HELYES!


XOPJANAK!


Én már nem vagyok fiatal, de emlékszem milyen sok tapasztalat, több évtizedes, profi szakember életét vágta tönkre, amikor bejött az, hogy kötelező érettségit kértek minden munkakörbe.

Emlékszem, csak családi körben, 3 rendőr szerelt le, 2 ismerős nem kapott előlépési lehetőséget a melóhelyén, hiába dolgoztak ott 10, illetve 15+ éve.

Haverom nyelvvizsgával, jogsikkal, aktív küzdősport múlttal, katonai múlttal, nem kellett semmilyen fegyveres szervhez, de még tűzoltónak sem, mert nem volt érettségije.


És senki nem sajnálta őket, csak jött a " A éreccségi alaph, ha nem megy dögöljé éghen, hi hi!" duma.


Most akkor miért kéne ezeket a kölyköket sajnálni?


Főleg, hogy mind azt nyomja, hogy ő megtanult filmekből angolul 3 hét alatt, meg most japánul is tud a rajzfilmekből. >:)

2019. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
A válaszok láttán nem csodálkozom, hogy a magyar társadalom miért egy csődtömeg. Ha nekünk nem jött össze, más is szívjon effektus. Nem ellehetleníteni kéne a másikat, hanem felhúzni. Ezaz folytassátok, így Magyarország örökké egy európai uniós negyedgyarmat fog maradni, ahonnan azok, akik tudnának változtatni azok elhagyják az országot, mert nem adják meg nekik azt, amiért a külföldi államok vágyakoznak, 21.században élünk, mégis az ország leragadt a 20.századba több területen, oktatás terén a poroszos 19.századi modell él.
2019. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%

Én sajnálom, hogy eltörölték. A diplomához úgy is kell a nyelvvizsga. Múltbeli tapasztalatok az hogy sok diploma ragadt bent a nyelvvizsga hiánya miatt.

Sok mai fiatal csinált már nyelvvizsgát így az elit egyetemekre nagy valószínűséggel ők fognak bekerülni a pluszpontok miatt. A nyelvvizsga nélküliek inkább az államilag támogatott felsőoktatás oevésbé népszerű szakjaira fognak bejutni.


43 F

2019. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%

6-s csak az a gond ezzel, hogy az lenne a korrekt, ha középiskolai tantervekbe nem a B1 mint nyelvvizsgaszint lenne az elérendő cél.

Meg a sok tölteléktantárgy, az hogy hallom mikor ingázok, hogy egyeseknek mennyi órájuk van naponta, nem csodálkozom, hogy a nyelvtanulásra annyira rengeteg időt nem szánnak, míg Finnország, ahol az egyik legkevesebb a tanítási idő, ott interjúk alapján 2-3 nyelv a minimumtudásszint.

Effektivebb lenne még emellett a decentralizáció is az oktatásba, nem pedig a mostani erős centrális rendszer.

Mert Finnországba 8%-ba határozza meg az iskolába járok lehetőségeit, hogy hova jártak, Magyarországon ez a érték 72%. Előbb felkéne húzni az oktatást, aztán elvárni olyan dolgokat, amiket mindenki tudna teljesíteni. Mert erősen szegregáló hatása van ennek. Ja abba igazad van, hogy rengeteg diploma emiatt nem lehetett elérhető, csak nem szabad kihagyni, hogy az egyetem folyamán kb a nyelvvizsgával nem rendelkezők kb 80%-a teljesíti a feltételeket ehhez, ebbe nem tudom hogy benne vannak-e a szakmai nyelvvizsgák, de ha benne vannak, akkor az helyzet még annál kedvezőbb.

2019. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

,,Főleg, hogy mind azt nyomja, hogy ő megtanult filmekből angolul 3 hét alatt, meg most japánul is tud a rajzfilmekből. >:)"


Nyilván csak a filmek nem elegek a nyelvtanuláshoz, mert pl. a nyelvtant és a fogalmazásokat se lehet belőle megtanulni. Az animékre meg ne mondjuk már olyan csúnyát, hogy animék, ezzel kikerget az összes anime-fan a világból.

2019. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem még mindig könnyebb a gimnázium 4 éve alatt felkészülni egy középfokú nyelvvizsgára, mint egyetem alatt, amikor már sokkal húzósabb vizsgákra kell készülni félévről félévre. A legtöbb egyetemen nincs ingyenes nyelvoktatás (ami érthető), így szerintem annak van nehezebb dolga minden szempontból, aki nem teszi le a diplomához egyébként is kötelező nyelvvizsgát még az egyetem előtt. Ahogy már előttem is írták, pl. én is egy nagyon gyenge gimibe jártam, az angol tanárunk általában magyarul sztorizgatott órán, de én tudtam, hogy egy nyelvvizsga mindenképpen kelleni fog, ezért (különtanár és tanfolyam nélkül) önszorgalomból ráfeküdtem, a nyelvvizsgadíjat meg a saját zsebpénzemből spóroltam össze hosszú hónapok alatt. Így az egyetemen nekem már nem kellett izgulni. Egy csomó szaktársam utolsó félévben össze-vissza stresszelt, akkor kezdtek még el nyelvórákat venni, miközben akkor már rég a szakdolgozattal és a záróvizsgára való készüléssel kellett volna foglalkozni. Továbbá rengeteg a bent rekedt diploma. Azt már nagyon régóta lehet tudni, hogy a diploma feltétele a nyelvvizsga. Tehát, aki egyetemre készül, annak igenis legyen ez prioritás, hogy vegye komolyan a gimis nyelvórákat és gyakoroljon, tanuljon otthon is, ne csak a kötelező házit dobja össze 5 perc alatt. Összességében én sem tartom jó ötletnek, hogy a kormány ebben a kérdésben megfutamodott. (29/N)
2019. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos manapság ha nem nyelvtagozatos gimnáziumba jársz, akkor nem sok esélyed van arra, hogy letegyél egy középfokú nyelvvizsgát, nem veszik elég komolyan a nyelvek tanítását. Ha valakinek nem az erősségei a nyelvek, akkor külön tanár és órák nélkül magától nem fog tudni felkészülni, magántanárt pedig sajnos nem mindenki engedhet meg magának.

Azt viszont igazságtalannak tartom, hogy biztosan sok olyan eset van, amikor egy nyelvvizsgával nem rendelkező diák jut be az egyetemre egy olyannal szemben, akinek viszont van. Az az egy év pedig nem segít sokat, ha valaki eddig nem vette a fáradságot, akkor az most sem fogja egy év alatt letenni a nyelvvizsgát.

19/l

2019. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!