Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanárok vagy...

Angol nyelvtanárok vagy hozzáértők! Milyen könyv kellene nekem?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni.


Milyen nyelvkönyvet ajánlanátok amiből a középfokú nyelvvizsga nyelvtanát át tudnám ismételni.


Régebben tanultam angolt, akkor nyelvtanból nem voltam rossz. Sajnos már megkopott a tudásom és szeretném feleleveníteni, mert a későbbiekben tanfolyamra is mennék.


A középfokú nyelvvizsgáig szükséges nyelvtanról összefoglaló, magyarázó könyvet tudnátok ajánlani?


Nem munkafüzetre, nem gyakorlókönyvre gondolok, mert első körben fel kellene elevenítenem.

Utána már talán nem is menne rosszul.


Lehetőleg jó lenne ha magyar nyelvű magyarázatokkal lenne.


Természetesen tudom, hogy a nyelv sokkal több mint nyelvtan.

A többi részére is rá fogok feküdni, de nyelvtannal kellene kezdenem.

Fontos lenne, hogy mire tanfolyamra megyek, visszajöjjön a régi tudásom, legalább írásban.


Köszönöm!



2019. nov. 15. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik legegyszerűbb megoldás a Kovács-Lázár-Merrick felkeresése a neten: [link]

Arra persze nincs garancia, hogy a felsőfokú részek kisatírozódnak.

2019. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vedd elő a régi könyveidet, és nézd át.

Meg nézz körül itt:

[link]

2019. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


Az 5percangol.hu honlapot ismeritek? Azért hogy a nyelvtani leírások megbízhatóak-e?

2019. nov. 16. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Én akárhányszor előveszem, mindig (minimum) gépelési, meg helyesírási hibákba futok bele, úgyhogy nem tudok bízni benne.
2019. nov. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!