Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt valaki, akinek sikerül...

Van itt valaki, akinek sikerült megtanulnia egy nyelvet CSAK Duolingoval? Úgy értem, hogy sehol máshol nem tanulta, és sikeres nyelvvizsgát tett.

Figyelt kérdés

2019. nov. 16. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A duolingo nagyon nem elég. Kis szórakozás csak, játékos light-os ismétlésnek elmegy. De nem tanít se a nyelvtanra, se fogalmazni, se szöveget elemezni, se nem összefüggően, hosszan, önállóab beszélni egy témáról, és el sem társalog veled egy párbeszédben, nem javítja ki a szóbeli hibáidat. Kevés.
2019. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

A Doulingo egy vicc.

Arra jó, hogy végigvidd és komolyan elhidd a sok érem miatt, hogy te vágod az angolt.

Közben meg egy alapfokúra nem elég.

2019. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nincs. De azért próbálkozzál, hátha épp te leszel az! :)
2019. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha hatékony lenne, akkor már nem lenne szükség nyelvtanfolyamokra. :)
2019. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

"nem tanít se a nyelvtanra, ... és el sem társalog veled egy párbeszédben"

Aki ilyeneket ír, nem mélyedt el benne eléggé - ha egyáltalán kipróbálta. Igenis tanít nyelvtanra, és lehetővé teszi, hogy másokkal társalogj (írásban, de az is társalgás: csetelés).

2019. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én meg csak kb.2 hónapja kezdtem. Két nyelven használom,de mindkettőt tanultam már előtte is, az egyiket meg most is. Azért kérdeztem, hogy mennyit kéne a másikhoz meg hozzá tanulnom, mert sajnos időm nincs több😞Szerintem nyelvtant elég rendesen tanít, bár még nagyon az elején vagyok.Abban bíztam, hogy nekem nagyon jó lesz magasabb szinten ez a szájbarágós módszer, hogy ugyanazt a mondatot használom 50x, ha egyszer eljutok odáig, hogy találkozom valami újjal is.

Illetve az egyik nyelvből tudom, hogy szörnyű a kiejtesem.Ezt meg is erősítette, gyakran nem vagy csak részben fogadja el, de néha azt érzem, mintha ez ilyen random lenne. Errol tudtok valamit mondani? Mennyire jó ott a kiejtés ott?

2019. nov. 16. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kiejtéssel nem hiszem, hogy gondok lennének.
2019. nov. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ráparázni a kiejtésedre, akármilyen nyelv. Hallgass minél több szöveget az adott nyelven, attól fog javulni. És ne csak összevissza mindent, hanem sokszor ugyanazt is, addig amíg már kívülről nem tudod. Mondd együtt a lejátszóval, az csiszolja a kiejtésedet.
2019. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!