Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen jó módszereket tudnátok...

Milyen jó módszereket tudnátok javasolni idegennyelvi (Angol) szókincs bővítésére?

Figyelt kérdés
Elég nagy a szókincsem ahhoz hogy Angol nyelvű könyveket olvassak, viszont távol vagyok attól hogy minden szót megértsek (persze nem is ez a cél). Most azt találtam ki, hogy addig olvasok egy könyvet, amíg egy kisebb lapot tele nem írok idegen szavakkal, aztán ezeket próbálom megtanulni. Szerintetek ez jó megoldás lehet?

2019. nov. 18. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó megoldás, csak ne a papírról tanuld meg a szavakat, hanem a jelentés ismeretében olvasd újra (és újra) az eredeti szöveget. Időnként visszatérhetsz korábbi fejezetekhez, ismétlés gyanánt.
2019. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg hasznosnak érzed, addig igen, hasznos. Ha egy idő után túl unalmas lesz, akkor majd átváltasz más módszerre. Az a lényeg, hogy tanulj valahogy.
2019. nov. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem szakítottam meg az olvasás folyamatosságát, amikor tudtam olvasni, olvastam (ide értve persze a megértéshez szükséges savak kiszótárazását), és amikor nem tudtam olvasni, akkor elővettem a szószedetet. De nem stresszeltem magamat különösen a szótanulás eredményességével, egyszer ugye kiírtam firkapapírra, egyszer átmásoltam gépre, néha diktafonra mondtam, hogy majd visszahallgatom a vasútállomáson, míg jön a vonat (mindig volt valami, ami miatt ez már nem sikerült :D ), néha kinyomtattam a munkahelyen az utolsó 2 lapot, és azt olvastam az unalmas értekezleten, és az általános hozzáállásom az volt, hogy ami ennyitől nem marad meg, az vesszen el.
2019. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!