Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megérné még egy nyelvet...

Megérné még egy nyelvet tanulnom, ha még az angolomat se tudom használni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék nyelvet tanulni, gyakorlati szükségem nincs rá, de hobbi szinten érdekel.

Viszont az angollal is úgy vagyok, hogy megcsináltam a felsőfokú nyelvvizsgát, és azóta (6 éve) nem szólaltam meg, múltkor voltam külföldön és hát égett a képem rendesen, alig bírtam nyökögni valamit angolul, nem jutottak eszembe szavak, végül inkább alig beszéltem... nagyon ciki volt. Azt hittem, ha folyamatosan írok, olvasok és hallgatok angol szöveget, az számít valamit, de ezek szerint semmit.

Ha még az angolt sincs alkalmam szóban használni és "életben tartani", akkor megérné egy másik nyelvet is elkezdeni, csak hogy aztán nagy eséllyel elfelejtsem?

Ugyanitt: hol & hogyan lehet gyakorolni az angoltudást / egyéb nyelvtudást idehaza, ha már nincsenek nyelvórái az embernek?


2019. nov. 18. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen megéri.


A legtöbb külöfldi országban 6-7 kortól a gyerekek 2-3 idegen nyelvet tanulnak. A cél nem az, hogy szuperül beszéljenek, hanema szokincsök, hogy megértsenek pár szót, hogy kitáruljon a világ elöttük. Söt itt németországban sok iskola o-görög nyelvet is tanít.


Vagy is megéri. Az angolod meg ott van csak kicsit ruzsdás. Próbáld ki, hogy egy hónapig egy szót sem szólsz magyarul. Iszonyat nehéz lesz megszólalnod megint.

2019. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már felsőfokú nyelvvizsga szintjéig eljutottál angolból, akkor nyugodtan tanulj mást (is).

Az olvasás meg az angol szövegek hallgatása inkább csak a passzív tudást tartja életben. Használni úgy kell, hogy nem itt társalogsz magyarul, hanem keresel egy hasonló oldalt, és ott, angolul. Meg persze úgy, hogy minél többet vagy angol (lehetőleg anya)nyelvűek között, de azt nehezebb megoldani. Az angol fórumozás viszont nagyon hasznos lesz, meglátod.

2019. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sokat írok angolul (fórumok, e-mailek), de a szóbeli beszéden nem segít semmit ezek szerint. :(
2019. nov. 20. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!