Olasz vagy spanyol?

Figyelt kérdés

Eddig németet és tanultam az iskolában, és szeretnék egy új idegennyelvet megtanulni, de nem tudom, hogy mi legyen az.


Az olaszra vagy a spanyolra gondoltam, de nem tudok dönteni. Így is, úgy is nehezebb lesz, mint a német vagy az angol, hisz ez egy teljesen másik nyelvcsalád, viszont éppen ez a kihívás benne.


Szóval mi alapján válasszak? Az olasz beszéd nagyon tetszik, a spanyol nem annyira, viszont azt nagyon sokan beszélik világszerte.


Tudtok valami előnyöket, hátrányokat sorolni ezekhez a nyelvekhez?



2019. nov. 19. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak előnyök és hátrányok mindkét nyelvben, csak kérdés, hogy nálad ezek teljesülni fognak-e.

Pl a spanyollal szemben mindig elhangzik az, hogy jóval többen beszélik, mint mondjuk az olaszt, ráadásul világnyelv is, jó eséllyel minden kontinensen találsz olyat, aki tud spanyolul. Ez viszont mindaddig előny csak, míg mondjuk a munkád bármilyen okból az olasz nyelvtudást követeli meg, vagy olasz ajkú emberekkel állsz kapcsolatban.

Testvéremet tudom példának hozni: kereskedelemmel foglalkozik, egy amerikai cégnél. Eredetileg a a stabil és anyanyelvi szintű angol nyelvtudása miatt alkalmazták - többek között. 1 év múlva elkezdett olaszul tanulni, mert az ő részlege az olaszországi rendelésekkel foglalkozott. Ez véletlenül alakult így, van ott francia, de orosz részleg is.


Ezek alapján azt gondolom, hogy ha nincs semmi konkrét ambíciód egyik vagy másik nyelvvel, válassz szimpátia alapján. Nagyon nem tudsz mellélőni, mert ha véletlenül pont a másik nyelvre lenne a későbbiekben szükséged, akkor is könnyebben fog menni annak a tanulása, annyira hasonlít egymásra a 2 nyelv.

2019. nov. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az olasz könnyebb.
2019. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!