Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék megtanulni folyéko...

Hogy tudnék megtanulni folyékonyan, nagyon gyorsan olvasni, hogy tudjam követni a feliratos filmekben a feliratot?

Figyelt kérdés
Olyan hamar elkapkodják, hogy el sem tudom olvasni és vissza kell tekerni vagy le kell állítani, hogy el tudjam olvasni. Pedig nem olvasok lassan. Feliratos játékoknál is nagyon zavaró, hogy nem tudok elolvasni egy mondatot, mert olyan hamar váltakozik a szöveg. A játékban még zavaróbb, mert ott nem tudom visszatekerni. Sokszor pár mondaton múlik, hogy megértsem a sztorit.

2019. nov. 22. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olvass könyveket, fejts kereszrejtvényt előbb normál tempóban, majd egyre gyorsabban. Egy idő után azt fogod észrevenni, hogy már nem is olvasod végig a szót, hanem ránézel, és tudod mit jelent. Még később már szókapcsolatokat sem olvasol végig. Bele lehet jönni, de gyakorolni kell.
2019. nov. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Gyakorolj. Én is nagyon nehezen olvastam filmfeliratot, mert nem voltam hozzászokva, pedig könyveket elég gyorsan olvasok. Tesóm kiskora óta feliratos cuccokat néz, simán olvassa mert úgy szokta meg. Miután több ilyen cuccot néztem, én is észrevettem hogy gyorsabban megy.
2019. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik lehetőség amit te is írtál, megtanulsz gyorsan olvasni. A másik, hogy "megtanulod" megérteni felirat nélkül és nem fog kelleni olvasni :)
2019. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!