Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet lehet könnyebben tanulni: az olaszt, dánt, svédet, vagy valamelyik szláv nyelvet?

Figyelt kérdés
Kb.1-2 évem van megszerezni a nyelvvizsgát, de csak heti 1x szombatonként tudnék elmenni nyelvtanfolyamra. (család, és munka mellett)
2019. nov. 23. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyik sem könnyű. Szláv nyelveknél az igeragozás és főnév ragozás is van. Olaszban főnevet csak egyeztetni kell, de ott is nehéz az igeragozás.

Heti 1x nagyon kevés! Emellett otthon naponta kéne vele foglalkozni. Valamilyen nyelven beszélsz már?

2019. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az olaszra mondják,hogy a legkönnyebb, ezek közül,de én talán svédet tanulnék. Jobban tetszik :D.

Amúgy mindegy. Bármemyiket meg tudod tanulni,amelyik tetszik. Folyamatosan idegen szövegeket olvasva és hallgatva. Lomb Kató könyveit érdemes elolvasni,hogy ő hogy tanult nyelveket. De elég,ha csak munkába menet,fürdés közben,sétálás közben,ha van random szabad perced akkor berakod,zenlk,podcastok. OLyan nyelven nézel filmet,sorozatot,és csak ragad rád valami! :D hajrá!!

2019. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én az olaszra vagy svédre szavazok.


Az általad írtak közül a szláv nyelvek a legnehezebben tanulhatók, ahogy én tapasztaltam.


Angolul és olaszul beszélek, most tanulom az oroszt. Kis ideig belekóstoltam a norvégba is.


Beszélsz már angolul vagy azt nem szeretnéd?

2019. nov. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat.Nem, sajnos nem beszélek egy nyelven sem,én még abban az évadban érettségiztem, amikor sem nyelvből,sem matekból nem kellett érettségizni. Tanultunk középiskolában spanyolul, de amikor megtudta a tanár, hogy nem fogunk érettségizni belőle, nem tanított semmit, hanem csak zenéket hallgattunk. Most viszont egy MA tanárképzéshez kellene a nyelv,és nem sok időm van tanulni...
2019. nov. 23. 16:04
 5/13 A kérdező kommentje:
Folytatván: a németet nem kedvelem, nehéz, kemény nyelv, az angol meg a hallásomnak annyira összemosódik, és kiejteni sem tudom, hogy nem is próbálkozom vele.Valami érthető, és kiejthető nyelvet szeretnék tanulni... :-)
2019. nov. 23. 16:17
 6/13 anonim ***** válasza:
A dánt nem ajánlom. A nyelvtan és a kiejtés is nehéz. Ha angolul már beszélsz, az a svédhez segíthet egy kicsit.
2019. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát így nehezebb. Ezek közül egyik sem egyszerűbb az angolnál, már csak azért sem, mert angolul minden fent van a neten, annyit gyakorolsz, amennyit akarsz.

Esetleg még a finnt tudom javasolni, mert a hangok ejtése nagyrészt megegyezik a magyarral. De olyan nyelvet nem fogsz találni, ami rögtön elsőre egyszerű és érthető.

2019. nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az olaszt és a svédet könnyűnek mondják, talán az olaszhoz több anyag van magyarul.
2019. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor angolul tanulj. A legkönnyebb! És a legjobban használható.
2019. nov. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az angollal járnál a legjobban. Az manapság majdnem annyira fontos mint az anyanyelvedet beszélni. Amíg angolul nem tudsz, nem érdemes másba belekezdeni.

Ha elkezded tanulni és egyre több szót megismersz, akkor nem fog összemosódni.

2019. nov. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!