Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi számít annak, hogy tudok...

Mi számít annak, hogy tudok egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Most azt értem, hogy akikor olvasok emberekről, hogy 26 nyelvből nyelvvizsgázott,de nem írja milyen szinten....márpedig nek mindegy hogy b1 vagy c2.

Vagy olvasom hogy xy ennyi nyelven beszél. Ezeknél legalább kekkor tudás számíthat annak? Szerintetek mi lenne a reális, az a1-c2 skálán. Köszi előre is



2019. nov. 26. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyelvvizsga semmit se jelent (pl amikor ismerős ott kérkedett a felsőfokú BME nyelvvizsgájával, közben én jobban beszéltem a majdnem B2-s tudással....). Én akkor mondom egy nyelvre hogy tudok, hogy folyékonyan tudok beszélni, akár kisebb hibákkal, nyelvvizsg esetén B2, de csak az, amit az adott ország hivatalos nyelvvizsgája (franciáknál a delf pl)
2019. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tartom nyelvtudásnak, amelyik nyelven egy külföldivel el tudsz beszélgetni. Nem hibálanul, de úgy, hogy mutogatás nélkül is megértitek egymást. A nyelvvizsga nem mérvadó. Nekem van egy angol nyelvvizsgám, franciából nincs, de ott éltem 6 evig, azt jobban beszélem. Szóval ne a vizsga alapján ítélj.
2019. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonymousreview60 ***** válasza:

Egy felvidéki ismerősőmnek azt mondta az apja, hogy: Fiam, akkor tudsz egy nyelvet, ha 1. Meg tudsz nézni vele egy filmet egy moziban. 2. El tudsz hívni egy nőt randira. [És nyilván ott társalogni vele. ] 3. És el tudsz mesélni egy viccet.


Ez eléggé jó közelítés. Én magamtól azt mondtam volna, hogy 1. Úbaigazítást tudsz kérni. 2. Folyékonyan tudsz hétköznapi emberrel hétköznapi témákban beszélni. 3. Megérted a tömegközlekedési, rendőrségi hangosbemondót.

2019. nov. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, szóval akkor nem is a közel anxanxelvi szintről van szó
2019. nov. 30. 17:21
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2019. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi mindenkinek, utolsó, ezek a példák baromi jók!!
2019. nov. 30. 18:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát... Ezek itt feljebb szerintem a béka füle, ami ugye kétségtelenül magasabban van a seggénél, de hol van még a köröző sólyomtól?

Szerintem, akkor tud valaki (éppenhogy, nem pedig jól) egy nyelvet, ha tud élvezni egy humoros olvasmányt, itt most elsősorban humor alatt nem Madame Roncex esetét értve, hanem valami emelkedettebbet, mondjuk angolból Wodehouse írásait.

(Madame de Roncex a Heptameron egyik történetének főhőse, ki a kolostorban leült az árnyékszékre, de a szerzetesek, mivel szüret volt, a musttól telefosták azt, és a madame beleragadt.)

2019. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
(Mert, érted, a tudok egy nyelvet az azért nem arról szól, hogy meg tudom kérdezni, ez cipőkrém vagy a kisöcséd, az egy kellően "merjünk nagyot mondani" kifejezés, nem tudok egy nyelven, hanem tudok egy nyelvet, azaz azt egészen. De persze lehet, hogy csak a magyar tudással van baj. :) )
2019. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, és akkor szerinted az a1,a2,b1,b2,c1,c2 közül melyikre lőnéd?
2019. nov. 30. 19:52
 10/12 A kérdező kommentje:
*marmimt melyikre lőnéd be
2019. nov. 30. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!