Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés
Hajlakktalanvalóság nevű felhasználó kérdése:

Ez így helyes németül? Oft entscheidet bei einer Jobbewerbung das, wer besser Englisch oder Deutsch kann.

Sokszor egy állás megszerzésénél az dönt, hogy ki tud jobban angolul vagy németül. - ez az eredeti szöveg

Keress kérdéseket hasonló témákban: német, fordítás, nyelvvizsga, felsőfokú

dec. 2. 23:29  Privát üzenet  

A válaszok
..., wer besser Englisch oder Deutsch besser spricht/sprechen kann. - ha ragaszkodsz a szószerinti fordításhoz, de én az egészet így írnám át: Um einen Job zu bekommen entscheidet mann oft, dass welche Leute besser auf Englisch oder Deutsch spricht.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont dec. 3. 00:05 Privát üzenet
Ahogy egyes írja. A jobbewerbungot még sosem hallottam így, de nem jelenti azt hogy nem is jó. Meg megértik.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont dec. 3. 00:21 Privát üzenet
#1 vagyok, valaki rámírt priviben, hogy a “mann” helyett nem-e “dass”t akartam írni, de véletlen a Válasz helyett a törlésra kattintottam🤦🏻‍♀️ De a válaszom nem, nem “dass”t akartam írni, viszont rosszul írtam, “man”t akartam írni egy N-nel. Egyébként nem tudom miért kellett lepontoznotok🙄😂

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont dec. 4. 01:22 Privát üzenet
Apropó, aki írt nekem annak még üzenném, hogy a “dass” (hogy) szót nem is rakhatod a mondat közepébe (legalábbis ebben a kontextusban nem). Jelen esetben ez egy kötőszó, így csak a mellékmondat első szavakén van szerepe a mondatban.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont dec. 4. 01:26 Privát üzenet
3# szerintem vannak ilyen sikertelen szerencsétlen barmok, ebben élik ki magukat. Jönnek, semmi hozzászólás, piros kéz.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont dec. 4. 11:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

No én tuti, hogy nem pontoztam le senkit. :)

Én írtam neked üzenetet, de nem azt kérdeztem, hogy a mann nem-e dass akart lenni, hanem hogy nem-e das, egy s-el. Um einen Job zu bekommen entscheidet das oft, dass welche Leute besser auf Englisch oder Deutsch spricht. Mert ha visszafordítanánk man-nal, akkor valahogy így hangozna, hogy: Egy állás elnyeréséhez az dönti el az ember, hogy melyik ember(jelentkező) beszél jobban angolul vagy németül. Szóval nekem ezért nem stimmel a man a mondatban valahogy.

# 6/7Időpont dec. 4. 21:39 Privát üzenet
Bármilyen idegen nyelvet fordítasz, jó, ha átgondolod magyarul, de ne mindig magyarul gondolkozz! :)

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont tegnapelőtt 15:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik a helyes? Angol!
Ez a német mondat helyes így?
There are three people in the room. Helyes ez a mondat? Csak most tanulom az angol nyelvet. Nem peoples kellene, hogy legyen?
SOS! Helyes így ez a mondat? (angol)
Melyik helyes, Wo kommst du her, vagy woher kommst du?
Ez nem helyes angolul?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!