Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendben érdemes az...

Milyen sorrendben érdemes az írásbeli nyelvvizsga feladatait csinálni?

Figyelt kérdés

B2-es, Origós feladatokról van szó.


Nektek van valamilyen bevált módszeretek? A szövegértést, a lyukas szöveget, a levelet, a véleményt, és a fordítást szerintetek milyen sorrendben érdemes csinálni?



2019. dec. 3. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

A lyukas szöveget érdemes a legvégére hagyni, mert az baromi sok időt tud elvenni a többi feladattól, ráadásul hiába tűnik úgy a vizsga alatt, hogy jól logikáztad ki a megoldásokat, az eredményhirdetésnél szinte mindig kiderül, hogy teljesen másokat kellett volna behelyettesítened, szóval olyan az egész, mint a lottó.


Én a szövegértéssel kezdtem, majd a fordítással folytattam, mert az idegen nyelvű szövegben lehetnek olyan szavak és kifejezések, amiket a levélben és a véleményben is fel tudsz használni.


Azok után előbb a levelet írtam meg, mert az egy több pontot érő, igényesebb és hosszabb fogalmazást igénylő feladat, majd a véleménnyel folytattam, mert azt könnyebben le lehet tudni.


Végül a "totózós" feladattal zártam.


Így lett egy szép 75%-os írásbelim.

2019. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"az eredményhirdetésnél szinte mindig kiderül, hogy teljesen másokat kellett volna behelyettesítened"

Van, olyan, ami nyelvtanilag összefüggő, magában értelmes, a szövegbe beleillő mondat lett volna, de mégsem azt kellett volna választani? Szerintem ilyent szándékosan összeállítani szinte emberfeletti feladat lenne.

2019. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Van, olyan, ami nyelvtanilag összefüggő, magában értelmes, a szövegbe beleillő mondat lett volna, de mégsem azt kellett volna választani? Szerintem ilyent szándékosan összeállítani szinte emberfeletti feladat lenne."


Olyan van, hogy mondjuk két olyan kifejezés között vacillálsz, amik között jelentés tekintetében nüansznyi az eltérés, de ettől függetlenül csak az egyiket fogadják el.


Szerencsés vagy, ha nem ilyen lyukas szöveget fogtál ki anno.

2019. dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyenben belebotlottál, akkor biztosan emlékszel rá életed végéig, mi volt az a kettő...
2019. dec. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A közelmúltban vizsgáztam és ilyen sorrendben csináltam:

Olvasás 1,Gap fill, közvetítés, íráskészség 1, íráskészség 2. Először feladatonként piszkozatra,majd egyből átmásolva a megoldólapra. Ez alól a közvetítés és a gap fill kivétel. Mert a közvetítést egyből a megoldólapra írtam,úgy éreztem ott nincs szükségem külön vázlatra, tudom egyből fordítani. A gap fill-t pedig a végére tartogattam,ha marad időm,gondolkodom még rajta,mert nehéz volt. Így is történt, 10 percem maradt a végén. Mikor szóltak, hogy 2 Perc van hátra,akkor a gap fill megoldásait is átmásoltam. Ez nekem bevált, úgy érzem jól elosztottam az energiám a feladatok közt. A lényeg, hogy az íráskészséget nem raknám az elejére,mert azzal jobban lehet "játszani", hogy mennyit szánsz rá.

2019. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!